Açılış Hatası ? ...

Windows - Açılış Hatası ? ... Sponsorlu Bağlantılar Bilgisayarımda XP/SP3 yüklü ve açılırken C:/windows/system32/command parametre hatalı uyarısı veriyor. Diğer bilgisayarımdan Command dosyasını kopyalasam ve bendeki dosyayla değiştirsem hata düzelir mi? veya başka nasıl bir şekilde düzeltebilirim ...

Açılış Hatası ? ...
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Açılış Hatası ? ...

Alt 06-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımda XP/SP3 yüklü ve açılırken C:/windows/system32/command parametre hatalı uyarısı veriyor. Diğer bilgisayarımdan Command dosyasını kopyalasam ve bendeki dosyayla değiştirsem hata düzelir mi? veya başka nasıl bir şekilde düzeltebilirim ? ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aynı işletim sistemi yüklüyse deneyebilirsiniz. Bilgisayarınız hiç açılmıyor mu?
Açılıyorsa komut satırına ( Başlat>Çalıştır>CMD )
chkdsk C: /R /F
yazın. Bilgisayar tekrar başlatılınca çalışmaya ayarlanır. Açıkken bu işlemi yapmaz. Açılış Hatası ? ...
Diskteki hataları gidermeye çalışır. Önce bunu deneyin. Olmazsa sizin denediğinizi olmazsa yine Windows Cdsiyle onar diyebilirsiniz. Yine olmazsa format atmanızda bir sakınca görmüyorum. Açılış Hatası ? ...

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-08-2011 #3
Açıklama için tşkler deneyip sonucu buraya yazarım ... (Pc açılıyor ama açılırken hatadan dolayı explorer.exe kapanıyor elle yeniden açmak gerekiyor)
Bu mesajdan alıntı yap

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2011 #4
Rica ederim. Umarım olur. Açılış Hatası ? ...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-08-2011 #5
chkdsk C: /R /F komutunu denedim restart yaptım düzelmedi. Diğer bilgisayardan command.com dosyasını kopyalayım benim bilgisayarımdaki dosya ile değiştirdim yine düzelmedi. Windows cd si ile "onar" dediğimde yapılan güncellemelerden dolayı onarma işlemini de yapmayacaktır başka yapabileceğim bir şey var mı ? ...
Bu mesajdan alıntı yap

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2011 #6
Açılış Hatası ? ... Başka fikrim yok malesef.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-08-2011 #7
Virüs taraması yaptıktan sonra virüs olarak görünen dosyaları sildim ve bu hata başlamıştı. Bu sebeple sistem geri yükleme yapmak istemiyordum ama mecburen sistem geri yükleme yaptım yeniden tarattım yeniden sildim ve şu anda sorun yok gibi görünüyor ama sistemimde virüs olup olmadığından emin olamıyorum ...
Bu mesajdan alıntı yap

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 06-08-2011 #8
Tekrar tarama yapın. Virüslü gibi görünen dosyaları karantina altına almayı deneyin. Silmeyin. Sistem dosyaları olduğu için silince sistem kararlığı bozuluyor.
Bu mesajdan alıntı yap