Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!

QuarkXPress - Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!! ...

nacbreda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nacbreda

Grafiker / Düzce

Alt 26-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Bayram öncesi iyice sıkıştım. :sadsmile: Acil yardımınıza ihtiyacım var. Mac Quark 7.0'de çalışma geldi bilgisayarıma. 18 sayfalı bir dosya. Sayfalar ulusal gazete ebadında sıralı çalışılmış. Daha önce böyle baskı hiç almadım bilemiyorum. :sweating: Print'den gerekli ayarları yapıp enter'la direk hepsini tek tuşla baskı alabilirmiyim. :sweating: Yoksa 38x55 cm alan açıp 18 sayfayı tek tek o alana yapıştırıp baskı alacağım. Acil yarın bitirmem gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 26-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
18 sayfa gazete çıktısı tek tek çıktı alınsa dahi pek fazla zaman almaz hepsini bir anda almanıza gerek yok benceAcill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!! sayfaları tek tek açın çıktıya yollayın 10 dakika bile sürmezAcill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!

tam idrak edemedim "Yoksa 38x55 cm alan açıp 18 sayfayı tek tek o alana yapıştırıp baskı alacağım." demissiniz .qxd uzantılı sayfalardan bahsediyorsak eğer yeni bir alan açıp oraya kopyalamanıza gerek yok zaten eğer qxd ise calısılmıs hazır sayfa direk çıktı alırsınız...
Bu mesajdan alıntı yap

nacbreda

Grafiker / Düzce

Alt 27-09-2008 #3
öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Eksik anlattım galiba...
BİR DOSYA içinde 18 tane sayfa var. 18 ayrı dosya yok anlatabildim mi.
Yani dosya içinde mesela 1. sayfanın tümünü seçip yeni açtığım saygama yapıştırıyorum, tabii bu arada alan kaymaları oluyor, yazılar alta gidiyor, resimleri tek tek yeniden çağırıyorum kısacası çok vakit alıyor.
Bu 18 sayfalı dosyayı print ayarlarından tek tuşla nasıl baskı alabilirim bunu öğrenmek istiyourm çünkü ileride yine lazım olacak.
Bu mesajdan alıntı yap

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 27-09-2008 #4

ben bu şekilde anladım... yani bütün çalışmalar tek sayfa içinde ? doğrumu

eğer böyleyse bildğim kadarıyla burdan ayrı ayrı 18 sayfa çıktı alamazsınız. dediğiniz gibi her sayfayı tek tek taşımalısınız. benim anlamadığım nokta neden bütün çalışmalar tek sayfa içinde toplanır ? Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!! (tabi anladığım gibi ise)
Bu mesajdan alıntı yap

nacbreda

Grafiker / Düzce

Alt 27-09-2008 #5
doğru anladın Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!
eyvallah yine de teşekkür ederim.

Eğer dedeiğim gibi baskı alınıyorsa bunun nasıl olduğunu bilmek istiyorum. Bilen var mı acaba? Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!
Bu mesajdan alıntı yap

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 27-09-2008 #6
size ben bi soru soracağım hocam Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!
çalısmalar neden tek sayfa içinde geliyor " fazla uğrasmayım tek seferde gitsin." düşüncesi olabilir mi Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!
Bu mesajdan alıntı yap

nacbreda

Grafiker / Düzce

Alt 27-09-2008 #7
güzel soru çünkü bunu bende sordum Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!

2 tane bayram gazetesi basıyoruz şuan. biri 10 sayfa, biri 18 sayfa. dosyayı getirenler farklı kişiler (düzceliler). Daha önce İstanbul'da bastırıyorlarmış hiç sıkıntı yaşamamışlar. Bunu hazırlayanlar print nedir bilmiyorlar. İstanbul'da hiç sıkıntı yaşamamışlar. Böyle olduğuna göre baskı alınabileceğini düşünüyorum. İddia etmiyorum ancak baskı alınabilir düşüncesi bana kolay ve mantıklı geliyor. (Bu arada daha önce çalıştıkları matbaanın-grafikerinin telefonunu istedim öğrenmek için)
Bu mesajdan alıntı yap

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 28-09-2008 #8
sonucu bende bekliyorum Acill 18 sayfa gazeteyi tek tuşla nasıl baskı alabirim!!!
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-09-2008 #9
alan üzerinden seçili yazdır secenegi ile tek tek cıktı alabilirsin arkadasım..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
acill, alabirim, baski, gazeteyi, nasil, sayfa, tek, tuşla