Acrobat Distiller yardımıyla Pdf boyutunu küçültme

Diğerleri - Acrobat Distiller yardımıyla Pdf boyutunu küçültme Sponsorlu Bağlantılar Pdf dökümanınızı Acrobat'ta açın. Print bölümüne gelin ve Save PDF as PostScript'i seçin ve kayıt edin. Acrobat Distiller programınızı açın ve Smallest File Size bölümünü seçin. Ben daha ...

ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 17-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Pdf dökümanınızı Acrobat'ta açın.
Print bölümüne gelin ve Save PDF as PostScript'i seçin ve kayıt edin.

Acrobat Distiller programınızı açın ve Smallest File Size bölümünü seçin.

Ben daha önce 193 mb olan bir Pdf belgesini Save PDF as PostScript'i seçeneğini kullanarak ve belge 255 mb oldu. Paniğe gerek yok.

Hazırladığım 255 mb'lık PostScript uzantılı belgemi Acrobat Distiller'da az önce hazırladığım ve Smallest File Size seçeneğini işaretlediğim pencereye sürüklüyorum işlemimiz bu kadar.

Acrobat Distiller 255 mb olan bu belgeyi bize 1,6 mb'a düşürdü.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tuba84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuba84

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yaptım ama dosyamın çözünürlüğünde bozulma oldu. Bu yöntem baskıda sorun çıkarırmı? bide acrobatta postscript kayıtı export diyerek yaptım doğrumudur...
Bu mesajdan alıntı yap

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 18-10-2008 #3
Acrobat'ta Export>Postscript kayıt ile ilgili bir sorun yok ancak, bu işlem
büyük gelmiş Pdf dosyasını mail olarak gönderim için ufaltmak amaçlıdır.
Baskı için uygun değil tabiiki. Baskı için uygun olmasını istiyorsanız High Quality Print seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2008 #4
Bu pdf olayını daha öncede toplu halde dökümanları bir pdf yapımını gösermistin bize buda boyutlandırma adına güzel bir bilgi olmuş aklına eline sağlık Ufuk abi.Acrobat Distiller yardımıyla Pdf boyutunu küçültme sevgiler saygılar :angel:
Bu mesajdan alıntı yap

tuba84

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2008 #5
36 mb bir çalışmam vardı boyutunu 3,5 mb a düşürdü. Kalitesinde sorun yok gibi gözüküyor. Bu şekilde matbaaya gider değilmi baskıda sorun olmaz. Çok sağol ya gerçekten çokkkk işime yarıcak ve pek çok kişininde işine yarayacak eminim.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 18-10-2008 #6
36 mb bir çalışmam vardı boyutunu 3,5 mb a düşürdü. Kalitesinde sorun yok gibi gözüküyor. Bu şekilde matbaaya gider değilmi baskıda sorun olmaz. Çok sağol ya gerçekten çokkkk işime yarıcak ve pek çok kişininde işine yarayacak eminim.
Bakınız yukarıda aynı sizin sorunuza benzer bir soru sorulmuş. Bence baskıya gönderirken bu şekilde küçültmeden gönderin. Bu işlem daha çok elektronik posta ile gönderirken daha çok işinize yarar.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

tuba84

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2008 #7
High quality seçeneği etkin olunca çalışmanın boyutunda herhangi bir bozulma olmadı. Göndereceğim kişi ankarada ve çalışmayı ****le göndermek istiyorum. Aslında acil ama boyutu düşüremedim. Bize ****le gelen çalışmalarda oluyor ve onu direk baskıya gönderebiliyoruz. Sorum şu: bu şekilde high quality yoluyla boyutunu düşürp göndercm baskıda çok fazla sorun olmaz değilmi.
Bu mesajdan alıntı yap

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 18-10-2008 #8
Evet haklısınız bu şekilde Pdf dökümanınız ciddi boyutlarda ufalır haklısınız.
Ancak %30 dolayında bir bulanıklık olacaktır işinizde. Bu dediğim bulanıklığı daha net görmeniz için asıl Pdf dökümanınızla Distiller ile boyutunu ufalttığınız dökümanı Photoshop'ta 300 Dpi olarak açıp, Actual Size ile büyütün ve Channel paletinden bir kontrol edin. İki döküman arasındaki bulanıklık farkını göreceksiniz.

Görsel olarak da görmeniz için ben aynı işlemi gerçekleştirdim.
Soldaki orijinal Pdf sağdaki ise Distiller ile ufalmış olandır. Bulanıklığı görüyorsunuz değil mi?

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

tuba84

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2008 #9
Bundan başka daha net pdf boyut düşürme yolu yoktur diyorsunuz dimi. Ya % 30 bulanıklık olur baskıya o şekilde girer veya cd ile tam halini gönderirsiniz diyosunuz. % 30 bulanıklık çok sorun olurmuki acaba. Çok soru sordum bu konu ile ilgili ama ilgilenipte cevap veren arkadaşım çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 18-10-2008 #10
tuba84, benim yaptığım gibi işine aç bir bak.
Bu karar sizin artık.
Ama bana soracak olursan ben bu konularda katıyım yani en güzelini ararım.
Bir iş iyi ya da kötü'dür. İdare eder demeyi sevmiyorum anlıyacağın.
Sende işinin sorunsuz ve net olmasını iste derim.
En güzeli cd yap ya da ftp ile dökümanını sorunsuz olarak gönder.

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acrobat, acrobat distiller, boyutunu, distiller, kucultme, kücültme, pdf, yardimiyla, yardımıyla