"Action" özelliğini farklı kaydet şeklinde kullanmak...

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - "Action" özelliğini farklı kaydet şeklinde kullanmak... ...

LeroanZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 07-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben herhangi bir dosyamın boyutunu küçültmek için "Save for Web and Devices" şeklinde kaydediyorum fakat bunu F9 ile gelen Action bölümünde yapamıyorum bu bölümde sadece Resize komutunu çalıştırabiliyorum ki for web için yaptığımda ise tab adı Export olarak çıkıyor yani hiçbir şey yapmıyor dosyaları export ediyor ama olduğu gibi kopyalıyor, ben çoklu dosya için tek tek uğraşmak istemiyorum bunu nasıl yapabilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 08-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Action'u save as olarak kullanmak için yeni bir action oluşturman gerekir. Önce kaydetmek istediğiniz dosyalardan birini açın Action penceresini açtıktan sonra sağdaki küçük oka tıklayıp new set'i seçin new set seçiliyken küçük oka tıklayıp new action u tıklayın action için isim verdikten sonra record tuşuna basın. Dosyada yapmak istediğiniz değişiklikleri yapın save as dan sonra dosyayı kapatın action penceresinden stop playing/recording i tıklayın action hazır. Değiştirmek istediğiniz dosyaları açın ve action dan play tuşuna basmanız yeterli...
Bu mesajdan alıntı yap