action script yardım

Web Tasarımı - action script yardım Sponsorlu Bağlantılar merhab arkadaşlar action script ile ilgili yardıma ihtiyacım var. bir çeşit resim galerisi yapmak istiyorum. Ancak konu hakkındaki bilgin nerseyse yok denecek kadar az. -800 x 600 çözünürlük ...

action script yardım
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

action script yardım

Alt 03-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhab arkadaşlar
action script ile ilgili yardıma ihtiyacım var.

bir çeşit resim galerisi yapmak istiyorum. Ancak konu hakkındaki bilgin nerseyse yok denecek kadar az.

-800 x 600 çözünürlük için resim gösterim alanı açılması

- link verdiğim bir resim klasöründe her zaman seçtiğim bir resim ile başlaması için gereken kod

- X yatay düzleminde mousun ilk değdiği kordinatın tespiti

- bu koordinatın X düzlemindeki değere belli adımlar arasında bir görev vermek mesela

X değerimiz 860 olsun. sayılan değer 861-862 olarak gider ancak bana sadece 860-870 gibi değerleri lazım.

-bu değerlerin herbirinde yani 860 da ilk seçilen resmin bir sonrasındaki resim gösterime girsin 870 de ondan sonraki. ilk seçilen resim 10. resimse, 860 da çıkacak olan olan resim budur. yani açılışta gelen resim. 860 da 11 resim 870 de de12 resim gibi. veya X yata düzlemin soluna gittiğimizde de 850-840 gibi değerler alacak. burda da 9. ve 8. resimler gösterime girecek. böyle bir döngü gerekir.

-bunun için resim çağırma komutunu öncelikle bilmem lazım.

-Sonra sanırım for next döngüsüne benzer bir döngü ile bunu aktif etmem lazım.

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 03-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
klasik bir ucuz insan olarak; bu tip sorularda x sitesinin y linkindeki hazır şablonu verebilirim,... Ama sizin sorunuz beni aştı; biraz araştırma yapmak için beni kamçıladınız... Bir şekilde cevabı araştırmalıyım.
Konuyu çözerseniz lütfen haber verin ama action script yardım) iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
sanaluser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sanaluser

Webmaster / İstanbul

Alt 03-12-2011 #3
flash la olmak zorunda değil javascript ilede yapılabilir ama konuya hakim olmadan bunu yapmanız zor gözüküyor. İnternetten jquery nin hazır slider pluginlerini araştırabilirsiniz. Ayrıca koordinatları hesaplamaya gerek kalmadanda yapılabilir dediğiniz slider.
Bu mesajdan alıntı yap

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 03-12-2011 #4
uize.com/examples/3d-rotation-viewer.html?tour=all

bu sitede aslında tam istediğim olay var. Bunu nasıl yaparım lütfen yardımcı olurmusunuz?

uize.com/examples/source-code/3d-rotation-viewer.html

adresinde sanırım bununla ilgili html kodları var. bunu nasıl kendi yaptığım çalışmaya aktarırımbir fikriniz varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 03-12-2011 #5
Verdiğiniz linkte kodlar verilmiş, gerekli değişiklikleri yaparak tamamlayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 04-12-2011 #6
linkleri inceledim. Sadece asıl dökümanın hangi formatta olması gerektiğini bulamadım. Mesela 3d yapmış olduğum bir çalılmayı hangi formatta ve/veya özellikte yapmam gerek onu anlamanın bir yolu varmı?
Bu mesajdan alıntı yap