Actionscript 2'de; tek bir swf içerisindeki farklı animasyonları rastgele yükleme ???

Flash - Actionscript 2'de; tek bir swf içerisindeki farklı animasyonları rastgele yükleme ??? ...

Actionscript 2'de; tek bir swf içerisindeki farklı animasyonları rastgele yükleme ???
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Dosya22

Alt 31-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Efendim sorumu şöyle izah edeyim...

Bir banner düşünün ki bu banner da 5 farklı reklam animasyonu var... bu reklamların her biri farklı bir butonda yer alacak şekilde sıralanmış. hangisine tıklarsan o reklamın animasyonu aktif oluyor.

Benim istediğim şu; bu banner, web sitesinde her açıldığında veya yenileme yapıldığında farklı bir reklamın animasyonu aktif olsun.. yani her açıldığında en baştaki reklamın animasyonundan başlamak yerine farklı animasyonlardan başlasın. Bunu random yapabilecek bir kod mevcut mudur?

Bilen varsa yardımlarına şimdiden müteşekkirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kendim sordum kendim cevaplayayım madem aynı dertten muzdarip olabilecek vatandaşlarımız için...

gotoAndPlay("ani_"+ Math.floor(Math.random() * 7))

Her farklı animasyonun başlangıç frame'ine isim verildi ani_1, ani_2,... ani_5 şeklinde. kodun içine sadece "ani_" yazmamızın nedeni; 5 e kadar isimlendirilmiş frame'ler arasında random seçeneği oluşturabilmesi.. en sondaki "*7" normalde kaçtane animasyon varsa o rakam yazılır mesela 5 animasyon varsa 5 yazarsın ama ben ondan pek verim alamadım. isteğe göre o rakamı artırabilirsiniz animasyonların sayısından az olmaması kaydıyla tabi.
Bu mesajdan alıntı yap