actionscript 3 resimler aynı anda büyüyor

Flash - actionscript 3 resimler aynı anda büyüyor ...

demirel1281 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirel1281

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 07-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

actionscript 3 de üzerine gelince resim büyüyen bi kod yazdım , yalnız 1 tane daha resim eklediğim de birisinin üstüne glince diğer de büyüyor , kodları önce aynı layer da yazdım olmadı, ayrı ayrı layer da yazdım gene olmadı . bi çözüm önerisi olan ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fullflash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 07-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazdın ama olmadı demek, buyumesi istediğin button ya da movieclip'se neyse ikisinin ismini aynı verip vermediğine bak ayrıca bu büyümümesini istediğin actionscript 3  resimler aynı anda büyüyor şey level-ları falan nedir. Şimdi hep birlikte büyütelim, actionscript 3  resimler aynı anda büyüyor MovieClip'leri - ana sahnende resim_1 ve resim_2 isminde iki tane MovieClip oldugunu düşünelim, ve ikisinin içersinde de resim var diyelim.

code:

resim_1.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER, setHandler);
resim_2.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OVER, setHandler);
resim_1.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OUT, setHandler);
resim_2.addEventListener(MouseEvent.MOUSE_OUT, setHandler);

function setHandler(e:MouseEvent):void{
switch(e.currentTarget.type){
case "mouseOver" :
e.currentTarget.scaleX=e.currentTarget.scaleY= 1.5;
break;
case "mouseOut" :
e.currentTarget.scaleX=e.currentTarget.scaleY= 1;
break;
default:
break;
}
}

// MovieClip yapını tam olarak bilemiyorum eğer anlatığım gibi yaparsan büyüp küçülür...
Bu mesajdan alıntı yap
demirel1281 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demirel1281

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 07-02-2011 #3
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Byexe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Byexe(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2011 #4
fullflash arkadaşım ö.m atamadım..
banada bir yardımcı olurmusun acaba hazır bir flash sitesi vardı butonları büyüterek link verdim üstüne gelince büyüyor burdaki resim muhabbeti gibi bende şimdi o butonlara resim galerisi için link vermem gerek yapabiliceğim hazır flash galerisi var yalnız ben aynı sayfada resimler çıksın istiyorum yani aynı sayfada çıkıp 1-2-3 gibi ileri doru gidebiliceğim bişey,örneğin resim galerisi için butona tıklandığında aynı sayfada açılıcak arka plan hafif siyah flor olucak öyle bişey yapabilirmiyiz kod ile ? zormudur acaba yardımcı olurmusun?
Bu mesajdan alıntı yap
fullflash isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fullflash

Eğitimci / İstanbul

Alt 11-02-2011 #5
Anlattığın yapıda bir şeyler yapabilmek sitiyorsan temel, basitte olsa as2 ya da as3 yazıyor olman gerekki buradaki örnek 10 - 15 satırlık bir kod, senin istediğin daha compleks bi durum eğer bilmiyorsan bu benim için yük olur actionscript 3  resimler aynı anda büyüyor nedir actionscript ??
Bu mesajdan alıntı yap