Adalet Bakanlığı Logo Yarışması adaylar

Logo Tasarımları - Adalet Bakanlığı Logo Yarışması adaylar ...

TrStar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TrStar

Grafiker / Erzurum

Alt 11-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Aday logolarım

Tasarlamış olduğumuz logo tam bir daire şeklinde olup, tam ortasında adalet timsali; ülkemizin 'yargı bağımsızlığı' ve 'hukukun üstünlüğü' ilkelerine tam bağlı adalet sisteminin yanı sıra, medeniyetimizin her türlü övgü ve takdire şayan adalet şuurunun derin kökleri ve asırlara dayanan mevcudiyetini simgeledik. Bakanlığımızın '2010-2014 Stratejik Planı'ndan da yararlanarak güncelliğini sağladığımız logomuzun simgesel detayları şöyle;
Logonun altında yer alan 16 adet defne yaprağı tarihte kurulan 16 Türk devletini simgeler. Ay-yıldızımızın altında yer alan hakim yakaları yüksek mahkemeleri temsil eder. Logonun gövdesini oluşturan çok anlamlı oklar ise adli mimarinin şeklini, farklı renkleriyle sahip olduğumuz farklı etnik kökenlerin aynı adalet yolunu takip ettiklerini ve eşit değerlendirilmeyi, genişten gelen şekliyle de tarihsel köklerini simgelemektedir.
Logo şekil itibariyle bir vücuda benzeyip adaletin insan için olduğu gerçeğini vurgularken, çizgilerle birlikte de adaletin toplumsal huzuru sağladığı da resmedilmiştir.
Logoda adalet dağıtıcısı rolündeki timsalin başını simgeleyen ay-yıldız kararların Türk milleti adına alındığını ve mahkemelerin milletin vicdanı olduğu gerçeğini vurgular. Terazinin açık görünen kefeleri adaletin şeffaf uygulaması ve çözüm hızını simgeler.
Ortadaki çizgilerin sağ ve solundaki kısa çizgiler zaten bir köprü konumunda olan ülkemizin adaletinin Dünya coğrafyasında ki diğer adalet sistemleriyle ' İnsan Hakları' temelinde beraber çalışmaya hazır ve uygun olduğu mesajını verir.
Logonun alt kısmındaki defne yaprakları mükemmelliği, kırmızı milliliği ve dinamizmi, yeşil güven vericiliği, siyah ise ciddiyeti sembolize etmektedir. Logodaki yazı ve simgeler arasında bütünlük sağlayabilmek için, bir daire içinde birlikte kullanıldı.

Tasarlamış olduğumuz logo medeniyetimizin her türlü övgü ve takdire şayan adalet şuurunun derin kökleri ve asırlara dayanan mevcudiyetini simgelemeyi amaçlamaktadır.
Logomuzun simgesel detayları şöyle;
Logoda; ay-yıldızımızın altında yer alan hakim yakaları yüksek mahkemeleri temsil eder. Logonun gövdesini oluşturan çok anlamlı oklar ise adli mimarinin şeklini, farklı renkleriyle sahip olduğumuz farklı etnik kökenlerin aynı adalet yolunu takip ettiklerini ve eşit değerlendirilmeyi, genişten gelen şekliyle de tarihsel köklerini simgelemektedir.
Logo şekil itibariyle bir vücuda benzeyip adaletin insan için olduğu gerçeğini vurgularken, çizgilerle birlikte de adaletin toplumsal huzuru sağladığı da resmedilmiştir.
Logoda adalet dağıtıcısı rolündeki timsalin başını simgeleyen ay-yıldız kararların Türk milleti adına alındığını ve mahkemelerin milletin vicdanı olduğu gerçeğini vurgular. Terazinin açık görünen kefeleri adaletin şeffaf uygulaması ve çözüm hızını simgeler.
Ortadaki çizgilerin sağ ve solundaki kısa çizgiler zaten bir köprü konumunda olan ülkemizin adaletinin Dünya coğrafyasında ki diğer adalet sistemleriyle ' İnsan Hakları' temelinde beraber çalışmaya hazır ve uygun olduğu mesajını verir.
Logoda kırmızı milliliği ve dinamizmi, yeşil güveni, siyah ciddiyeti sembolize etmektedir. Logodaki yazı ve simgeler arasında bütünlük sağlayabilmek için, bir kalkan görünümü düzeniyle kullanıldı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 12-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel çalışma elinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
tscakir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tscakir

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 12-08-2011 #3
sadelik bakimindan cok guzel ilk basta bek cazibeli gelmese de aciklamalar cok yerinde olmus
kisaca guzel...
Bu mesajdan alıntı yap
mr.grafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mr.grafik

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 12-08-2011 #4
Bence oldukça vasat sınırlarında bir çalışma olmuş yuvarlagın ortasında duran futbol takımının formasına benzemiş bence vasat daha ilginç şeyler düşünmeli biraz daha çalışmalı egitim şart !
Bu mesajdan alıntı yap
seventh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seventh

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 12-08-2011 #5
güzel çalışmalar
ellerinize emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
mutti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mutti(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2011 #6
2. Çalışmanızı beğendim açıklamalarınız oldukça başarılı emeğinizi sağlık BAŞARILAR diliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
mutti isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mutti(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2011 #7
Bence oldukça vasat sınırlarında bir çalışma olmuş yuvarlagın ortasında duran futbol takımının formasına benzemiş bence vasat daha ilginç şeyler düşünmeli biraz daha çalışmalı egitim şart !

Bu arkadaşımızın tavsiyelerini dikkate alın sadece size değil önüne gelen çalıymaya aynı yorumu yapıyor EĞİTİM ŞART sadece bu konuda katılıyorum bu arkadaşa ama eğitimin kime ŞART olduğu ortadaAdalet Bakanlığı Logo Yarışması adaylar
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 13-08-2011 #8
vasat ve eğitim şart'tan başka bir söz bilmiyor gibi yazıyorsunuz.
başka konularda da aynı tarz mesajınız var.

amacınız nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
TRY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TRY(36)

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-08-2011 #9
Onun bi amacı yok yahu, bu eleman bi konu açmış, konunun başlığıda "önemli mutlaka bakın" şeklinde birşeydi. İçeriğine baktım, ajanslarda çalışan grafikerler ne kadar maaş alıyor? diye soruyordu. Bende yaptığın doğru değil dedim. Konuna uygun başlık atmalısın sana cevap verilmez dedim TrStar arkadaşımda benimle aynı fikri savundu, bu sebepten bu eleman bize kinlenmiş ikimizede böyle bir yorum yapmış.

Uzun lafın kısası ciddiye almayın boşgeçin. Adalet Bakanlığı Logo Yarışması adaylar

Bu arada çalışma çok başarılı eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-08-2011 #10
Onun bi amacı yok yahu, bu eleman bi konu açmış, konunun başlığıda "önemli mutlaka bakın" şeklinde birşeydi. İçeriğine baktım, ajanslarda çalışan grafikerler ne kadar maaş alıyor? diye soruyordu. Bende yaptığın doğru değil dedim. Konuna uygun başlık atmalısın sana cevap verilmez dedim TrStar arkadaşımda benimle aynı fikri savundu, bu sebepten bu eleman bize kinlenmiş ikimizede böyle bir yorum yapmış.

Uzun lafın kısası ciddiye almayın boşgeçin. Adalet Bakanlığı Logo Yarışması adaylar
O zaman ona Donkişot diyelim. :rofl::rofl::rofl:

Çalışmaya gelince gerek görsel olarak gerekse açıklamalar yönünden amacına iygun bir çalışma yapan arkadaşın eline sağlık.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları