adese zeytinyağı teneke tasarımı

Ambalaj Tasarımı - adese zeytinyağı teneke tasarımı Sponsorlu Bağlantılar...

delikarga isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delikarga

Grafiker / İzmir

Alt 06-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ellerinize sağlık, alt kısımda duran damlacıklar çok daha iyi duruyor zeytinn üstündeki sarı damlacıklara göre... çember şeklindeki çerçevede yer alan yeşilimsi leke aklıma "acaba neden orada?" sorusunu getirdi... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 06-01-2011 #3
Tasarım da, sunum da oldukça başarılı. Tebrikler.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 06-01-2011 #4
sizden başarılı bir çalışma daha tebrikler...
Bu mesajdan alıntı yap
ThorN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThorN

Matbaacı / Eskişehir

Alt 06-01-2011 #5
Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Ancak affınıza sığınarak bir iki şey söylemek isterim...

* Zeytin görselindeki damla olduğunu düşündüğüm sarı leke biraz kötü durmuş gibi adese zeytinyağı teneke tasarımı
* 5 L yazan kısımda +/- 10 gr. anlamına gelen (ya da ben öyle hatırlıyorum) "e" simgesi sizce de fazla büyük olmamış mı? "5 L" şeklinde değilde "5 Lt." veya "5 Litre" şeklinde yazarsanız sanırım daha iyi duracak...
Bu mesajdan alıntı yap

delikarga

Grafiker / İzmir

Alt 06-01-2011 #6
Elinize sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Ancak affınıza sığınarak bir iki şey söylemek isterim...

* Zeytin görselindeki damla olduğunu düşündüğüm sarı leke biraz kötü durmuş gibi adese zeytinyağı teneke tasarımı
* 5 L yazan kısımda +/- 10 gr. anlamına gelen (ya da ben öyle hatırlıyorum) "e" simgesi sizce de fazla büyük olmamış mı? "5 L" şeklinde değilde "5 Lt." veya "5 Litre" şeklinde yazarsanız sanırım daha iyi duracak...
yeni yönetmeliklere göre 5 L şeklinde yazılması gerekiyor. -e işareti nisbi dolum miktarının avrupa birliği uyum yasaları çerçevesinde kullanımı aslında.2011 sonunda tamamen bu standartlarda ambalajlar olacak, kimi firmalar şimdiden standartlarını buna göre değiştiryorlar. -e işareti 5 lt tenekede en az 6 mm olmak zorunda, bizim çalışmamızda 8 mm. üretimi yapan firmanın tüm teneke tasarımlarında bir standart söz konusu dışına çıkamıyoruz. erişimi çok zor olmayan zeytin görseli kullandığım için biraz farklılaştırmak istedim.

yorumlar için teşekkürler, iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
optuna isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optuna

Grafiker / Kütahya

Alt 09-01-2011 #7
tasarımdan ziyade NATÜREL kelimesi olmamis. Dogal yazmaniz cok daha saglikli olurdu. Ayrıca turkcelestirmek istesek bile natürel degil naturel olarak yazilmasi daha mantikli. Boyle ufak hatalar iş ne kadar guzel olursa olsun çalışmayı amator gosterir. basarilar.
Bu mesajdan alıntı yap

delikarga

Grafiker / İzmir

Alt 10-01-2011 #8
tasarımdan ziyade NATÜREL kelimesi olmamis. Dogal yazmaniz cok daha saglikli olurdu. Ayrıca turkcelestirmek istesek bile natürel degil naturel olarak yazilmasi daha mantikli. Boyle ufak hatalar iş ne kadar guzel olursa olsun çalışmayı amator gosterir. basarilar.
Ya bu mevzu çok sıkıcı oldu ama bir kez daha yazayım. Türk Gıda Kodeksi ve Prina Yağı tebliğine göre "Natürel Sızma Zeytinyağı", "Riviera Zeytinyağı", "Rafine Zeytinyağı" şeklinde bir isimlendirme söz konusu. Bir ambalajın üzerinde "Doğal" kelimesinin kullanılması için gereken şartların ne olduğu konusunda en ufak bir bilginiz olduğunu zannetmiyorum. Meslek hayatınızda kaç tane zeytinyağı teneke çalışması yaptınız ki amatörlük gibi yaftalamaya kalkışıyorsunuz. Kendi kendinize "turkcelestirmek" yazarak mı Türkçeleştiriyorsunuz yabancı bir kelimeyi. Lütfen bilginiz düzeyinde eleştiri yapınız ki böyle komik durumlara düşmeyesiniz.

Ukalalık yapmak istemem ama Türkiyenin zeytinyağı ihracaatının %30'unu yapan firmanın teneke ve etiket tasarımlarını hazırlıyorum. Hacim niye çok büyük, -e işareti niye orada, Naturel yanlış yazılmış diyen arkadaşlar bu konuda bir araştırma yapıp eleştirilerini ve bilgilerini paylaşsınlar. AB uyum yasaları neticesinde yeni standartlar oluşturuldu ve bu şartları taşımayan ürün ambalajları için büyük yaptırımlar sözkonusu.

Bildiğini bilmek kadar, bilmediğini bilmekte bir erdemdir.

yorumlar için teşekkürler, iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
konsantre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

konsantre(42)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2011 #9
Logoyu tenekenin üst bitimiyle "Natürel Sızma Zeytinyağı" yazısı arasına ortalarsanız daha hoş olabilir, algı noktasına oturur. Yan yüzeydeki yazıların tenekenin dönüşüne yakınlığı ise sunum haline dönüştürülürken oluşmuş sanırım çünkü tahminlerime göre tasarım, tenekeciden gelen tıraseye göre çalışılmıştır. Ön yüzdeki 5L yazısı alttan biraz riskli yakınlıkta duruyor, 3-5 mm kadar yukarı alabilirseniz üretim açısından sağlıklı olur. Umarım iyi bir tenekeciyle anlaşılmıştır çünkü teneke baskısı her ne kadar bildiğimiz ofset baskı şeklinde yapılsada 54'lük tramla baskı yapan tenekeci bile var, iyi fabrikalar 70'lik tramla yani normal ofset tramıyla baskı yaparlar. (Kartal teneke, Sarten gibi. )
Bu mesajdan alıntı yap

delikarga

Grafiker / İzmir

Alt 10-01-2011 #10
Logoyu tenekenin üst bitimiyle "Natürel Sızma Zeytinyağı" yazısı arasına ortalarsanız daha hoş olabilir, algı noktasına oturur. Yan yüzeydeki yazıların tenekenin dönüşüne yakınlığı ise sunum haline dönüştürülürken oluşmuş sanırım çünkü tahminlerime göre tasarım, tenekeciden gelen tıraseye göre çalışılmıştır. Ön yüzdeki 5L yazısı alttan biraz riskli yakınlıkta duruyor, 3-5 mm kadar yukarı alabilirseniz üretim açısından sağlıklı olur. Umarım iyi bir tenekeciyle anlaşılmıştır çünkü teneke baskısı her ne kadar bildiğimiz ofset baskı şeklinde yapılsada 54'lük tramla baskı yapan tenekeci bile var, iyi fabrikalar 70'lik tramla yani normal ofset tramıyla baskı yaparlar. (Kartal teneke, Sarten gibi. )
Ön yüzdeki hacim ve yan yüzeydeki yazılar sunumu hazırlarken biraz kaymış. Şimşek ve sartenle çalışıyoruz. yorum için teşekkürler iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları