Adobe İllustrator-Corel Draw Baskı

Baskı Öncesi - Adobe İllustrator-Corel Draw Baskı ...

aliali1982 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aliali1982

Webmaster / Ankara

Alt 13-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi çalışmalar arkadaşlar ben az önce matbaa ile konuştum bir broşür hazırlamam gerekiyor Ai-Corel Draw farkedermi diye sordum farketmez ama Corel olursa daha iyi olur dedi ve Adobe İllustrator ile hazırlarsan .eps değilde .pdf yada .tif olarak gönder .eps formatında sorun olabiliyor dediler.

Buraya kadar normal ama benim kafamı karıştıran şu ben eps formatında işime yarayacak hoş bir arşiv yaptım begendiğim desenleri oradan alıp kartvizit ve broşürlerde kullanmak istiyorum şimdi matbaa corel olursa daha iyi olur dedi acaba Adobe İllustrator ile hazırlansa kötümü çıkar sorun olurmu ve eps değilde pdf ve tif istemeleri düşündürdü zaten ben eps göndersemde onlar programda pdf yapamazlarmı?

Yani kısacası asıl benim duymak istediğim ben bu matbaa ile çalışırsam Adobe İllustrator ile hazırladığım tasarımları .pdf formatında göndersem baskılarda renklerde sorun olurmu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hakanhazar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanhazar

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 26-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel soru valla.bende merak ediyorum?...
Bu mesajdan alıntı yap
M.gebes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

M.gebes(25)

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 25-06-2010 #3
aslında baskı makinesi ile akalalı bir durum oluyor tabi birazda ordaki grafikerleri insanıyetine kalmış durumdatır.ama şunu söyleyim sana pdf en iyisidir.
Bu mesajdan alıntı yap