Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM)

Illustrator - Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM) Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle Pen Tool kullanarak Basitçe Balkabağı Çiziyoruz. Daha Sonra Bunları Dolduralım. Linear Gradient Yardımıyla Bunları Doldururken Dikkat etmemiz Gereken iki Nokta var. Biri Vuruş Yapmamlıyız. Diğeri renk Kodları: ...

akk33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akk33

Grafiker / Mersin

Alt 20-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle Pen Tool kullanarak Basitçe Balkabağı Çiziyoruz.

Daha Sonra Bunları Dolduralım. Linear Gradient Yardımıyla Bunları Doldururken Dikkat etmemiz Gereken iki Nokta var. Biri Vuruş Yapmamlıyız. Diğeri renk Kodları: color1: R=255 G=127 B=0, color2: R=255 G=127 B=0

Şimdi Tüm Kalıpları Seçiyoruz. Önce CTRL+C ye basıyoruz. Sonra CTRL+F e basıyoruz. Edit > Paste in Front Yolunu İzliyoruz.

Daha Kalıplar Seçiliyken Pathfinder Paletini Açıyoruz. Add to shape area Kısmına Tıklıyoruz.

Şimdi Tekrar Seçip Gradient Renklerini Yaralıyoruz: color1: R=255 G=255 B=255, color2: R=204 G=122 B=22. Daha Sonra resimdeki Efekti Veriyoruz.

Daha sonra Blending Mode Multiply Moduyla Birleştirin.

Tekrar Pen Tool Seçiniz ve Balkabağının Ucunu Çiziniz. İçini DOldurunuz Gradient renkleride: color1: R=111 G=129 B=46, color2: R=82 G=56 B=17.

Bundan Sonra Yüz Yapımına Geldik.
Pen tool u gene seçiyoruz ve yüz yapacağımız alanda göz burun ağız çiziyoruz. Sonra sadece bunları dolduracağız renkleride color1: R=255 G=242 B=0, color2: R=255 G=146 B=0, color3: R=187 G=50 B=0.

VE SON OLARAK ŞEKLİMİZ ÜST KISIMDAKİ GİBİ....

...Alıntıdır....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 20-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok teşekkürler sitemizde maalesef illustrator dersleri şu an için azınlıkta bu ders güzel olmuş.
Emeğinize Sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Jidota isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jidota

Grafiker / Ankara

Alt 20-06-2007 #3
Eline sağlık güzel bir örnek çalışma sunmuşsun.
Illustratorde yapılan çalışmaları çok seviyorum ama bu programı kullanamıyorum.Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM) Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM)Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM)
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 20-06-2007 #4
daha önce başka bi sitede görmüştüm bunu ama ingilizce oldugu için tam etkiyi
vermeyi becerememiştim şimdi tekrar deniycem çok teşekkürler paylaştıgın için...
Bu mesajdan alıntı yap
casanova isimli Üye şimdilik offline konumundadır

casanova

Grafiker / Ankara

Alt 10-07-2007 #5
çok güzel olmuş abi eline sağlık dediğin gibi grafiker olmak bi ayrılcalıktır
Bu mesajdan alıntı yap
uguruzuncelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguruzuncelebi

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 03-08-2007 #6
gayet güzel olmuş bilgi için teşekkür eder an kısa zaman da bilgisayarıma indirip deneyecem bu örnekleri.
Bu mesajdan alıntı yap
küçük grafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

küçük grafiker

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 03-08-2007 #7
çok teşekkür ayrıca çok güzel olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-08-2007 #8
ne corel ne freehand bence bu proğramı öğrenmem lazım Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM) PS ye çok benzediği için Aİ de çalışmak daha kolay geliyor Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM) henuz bilmiyorum ama

eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 07-08-2007 #9
Çok güzel olmuşş emeğine sağlıkkAdobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM)
Bu mesajdan alıntı yap
akk33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akk33

Grafiker / Mersin

Alt 07-08-2007 #10
herkeze teşekkürler yorumlarınız için yardımcı olabildiysem ne mutlu bana...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
adobe illustrator dersleri, adobe dersleri, adobe ders, balkabagi, illustrator dersleri, resimli anlatim