Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi

Illustrator Dersleri - Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi Sponsorlu Bağlantılar 1. İlk önce eskiz çalışma yapıyoruz. 2. Daha sonra olan çalışma skaner ediyoruz. İllustrator programmı açtıktan sonra yeni bir dokuman açıyoruz 1500 x 1500 px kadar. Daha sonra ...

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1. İlk önce eskiz çalışma yapıyoruz.

2. Daha sonra olan çalışma skaner ediyoruz. İllustrator programmı açtıktan sonra yeni bir dokuman açıyoruz 1500 x 1500 px kadar. Daha sonra File – Place bizim eskizı getiriyoruz. Shift tuşu ile eskiz büyütu değiştiriyoruz... Layer paleti açtığımız zaman o layer kilitliyoruz. Yeni bir layer açıyoruz.
Not: daha sonra rahat çalışabilmek için layeri kilitledık

3. Ellipse Tool ile aldığımız zaman renk kutucuklara dikkat edin... Dolgu rengi – None, Stroke – siyha (1 pt)

4. 3.madde renk ayarları aynı ; Pen Tool ile saçlar çiziyoruz

Saçları çizdiğimiz zaman İki obje (saç ve oval) birden seçiyoruz; Pathfinder paletinde Unite seçenek üzerine tıklıyoruz...

5. Bu adımda gözler yapıcağız. Bunun için Ellipse Tool ile resimdeki gibi şekli çiziyoruz.
*Solda olan obje sağda olan objeden küçük

Olan daire içinde iki tane minik daire eliyoruz...
[center]

6. Kuşun gagası için tekrar Pen Tool kullanıyoruz

7. Şimdi kuşun vucütu yapıcağız... Ellips Tool ile resimdeki gibi daire çiziyoruz
Şimdi iki seçeneğiniz zaman vucüt için yaptığımız daire olduğu halde bırakmak, çünkü renk tonu verdiğimiz zaman o obje arkaya gidecek
Yok sa Pathfinder paleti kullanın... ben pathfinder paleti kullanıcağım.. Başı seçtığımız zaman CTRL + C ; CTRL + F. Daha sonra Shift tuşu basılı tuttarak olan kopya ve vucüdu seçiyoruz. Pathfinder paletinde Minus Front diyoruz...

8. Pen Tool ile kanat çiziyoruz... Pathfinder – Minus Front özelliği kullanarak daha da güzel şekli sahip olabilirsiniz... Tekrar kuşun başı üzerine kopya almayı unutmayin

9. Pençe için pen tool kullanıyoruz... soldaki olan pençe çizdıkten sonra maus üzerine sağ tuşu tıklayarak çıkan menüden Transform – Reflect seçıyoruz; açılan menüde Copy kutucuk üzerine eşaret koymalısınız

10. En enteresan ve zevkli noktaya geldık. Boyama işlemi... Kuşun başı seçip dolgu renk kutu maus ile çift tıkayarak çıkan menüden 7D88C3 renk tonu veriyoruz
Diğer objeler : • gözler : # FFFFFF
• Göz bebeği # 000000
• Vucüt #CAC3E1
• Kanatlar: #7D88C3
• Gagası: #FECF06
• Pençe: #D4A136

11. Şimdi baktığımız zaman çizim tamam ama biz bazı detaylar eklesak kötü olmaz... bunun için başı seçip Ctrl + C ; Ctrl + F; araç paletinde Knife Tool alıp, Alt tuşu basalı tuttarak resimdeki gibi çizgi çiziyoruz. Lazım olmayan alt bölge delete tuşu basıp silebilirsiniz Kalan objeye de # 5266AF renk tonu veriyoruz…
Aynı yöntemi gagası üzerine uyguluyoruz... # E6BE20.
Vucüt için - # 7D88C3

Daha sonra gözler üzerine değişiklik yapıcağız. Gozü seçip üzerine iki kopya alıyoruz... bir kopya küçültüyoruz... İki kopya birden seçip Pathfinder paletine gelip Minus Front seçiyoruz... Yeni obje için # EBEBEB renk tonu veriyoruz… Aynı yöntem değer gözü üzerine uyguluyoruz
Göz bebekler için Ellipse Tool ile resimdeki gibi direler çiziyoruz...
Pen Tool ile kaşlar çiziyoruz...

12. Son bir detay daha... dikkatlı baktığımız zaman gagası üzerine şekli bozukluğu var, o hata yok etmek için gaga üzerine kopya alıyoruz, Ctrl + C , Ctrl + F, en üste taşıdıktan sonra Dolgu rengi – None yapıyoruz...

Kuşumuz hazır... kolay gelsın...

Çeviri: kasta095

benim örnek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 13-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Güzel bir anlatım olmuş,emeğine sağlık kasta .
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-06-2009 #3
Güzel bir anlatım olmuş,emeğine sağlık kasta .
teşekkür ederimAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi baya da zevkli... yaparken çok eğelendım :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 13-06-2009 #4
teşekkür ederimAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi baya da zevkli... yaparken çok eğelendım :angel:
Evet güzel olmuş maskot tadında Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi Ama ben biraz önce baktığımda son bitmiş halinde bir kuş vardı Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi iki olmuşlar yada ben yanlışmı gördüm Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-06-2009 #5
Evet güzel olmuş maskot tadında Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi Ama ben biraz önce baktığımda son bitmiş halinde bir kuş vardı Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi iki olmuşlar yada ben yanlışmı gördüm Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi
yok doğru gördünAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi sen konu okuduğun zaman bende çiziyim dedım... Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi1: ekledımAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi teşekkür ederim... çok şirinler:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 13-06-2009 #6
Çok güzel bir ders olmuş Kasta eline sağlık Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 13-06-2009 #7
Eline sağlık ablacım...
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 13-06-2009 #8
Kastacım ellerine sağlık iki çifte kuşa bayıldım çok hoşlar....
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 13-06-2009 #9
Eğlenilmeyecek gibi değilki renklerinden tutun çizimlerine kadar zevk aldığınız belli.Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi
Teşekkürler anlatımınız için.
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 13-06-2009 #10
Çok güzel bir ders olmuş Kasta eline sağlık Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi
teşekkür ederimAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi

Eline sağlık ablacım...
umarım artik uygulama yaparsın:P Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi

Kastacım ellerine sağlık iki çifte kuşa bayıldım çok hoşlar....
teşekkür ederim..Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi

Eğlenilmeyecek gibi değilki renklerinden tutun çizimlerine kadar zevk aldığınız belli.Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi
Teşekkürler anlatımınız için.
Adobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi aslında programı açıp tık tık tık yaptım 5 dk da çizim tamamAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimi gözleri kapalıydı galiba açınca filizin dediği gibi o iki kuş ne zaman geldılerAdobe İllustrator dersleri : illustrasyon kuş çizimiP teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları