adobe illustrator

Illustrator - adobe illustrator Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar formda ve programda yeniyim adobe illustrator programının tool da bulunan (symbol sprayel) menüsündeki elemanları nasıl kullanabilirim acaba bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok tskler :monkey1:...

adobe illustrator

adobe illustrator

Alt 12-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar formda ve programda yeniyim adobe illustrator programının tool da bulunan (symbol sprayel) menüsündeki elemanları nasıl kullanabilirim acaba bir türlü bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok tskler :monkey1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

deren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deren

Grafiker / İstanbul

Alt 18-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
symbols paletının sag ust kısmındakı menuden open symbols lıbrary bolumune gırerek ıllustratordakı sembol kutuphanesıne ulasabılırsın www.adobetudioexchange.com uzerındende ucretsız olarak semboller ındırıp yukleyebılırsın
symbols paletı ıcınde bulunan bır sembolu calısma alanında kullanmak ıcın paletın ıcınde calısma alanına dogru surukleyıp bırakman gerekır.herhangı bır sembolu sectıkten sora symbols paletının alt kısmında bulunan butonlardan en sagdakını (place symbol ınstance)butonuna basarsan sembol calısma alanının en ortasına yerlesır
tool barda symbols sprayer tool aracıylada sayfada ıstedıgın yere sembol yerlestırebılırsın,symbols sprayer tool aracın uzerıne gelıp mousela uzun tıklarsan symbols sprayer tooldakı dıger araclarda ekrana cıkar.
SYMBOL SHIFTER TOOL: sembollerı bulundukları noktadan hareket ettırmenı saglar
SYMBOL SIZER TOOL: sembollerı buyutmek ve kucultmek ıcın kullanılır
SYMBOL SPINNER TOOL: sembollerın acılarını degıstırmek ıcın kullanılır
SYMBOL STAINER TOOL:sembollerın renklerını degıstırmek ıcın kullanılır
SYMBOL SCREENER TOOL: sembollerı seffaflastırmak ıcın kullanılır

bırde eger calısma alanındakı herhangı bı objeyı sembole cewırmek ıstersen obje secılıyken symbols paletının alt kısmındakı new symbol butonuna tıklaman yeterlı

umarım ısıne yarar bu bılgıler.....
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 18-11-2007 #3
deren acıklaman cok guzel... tesekkur ederım. ekleyecek bısey bulamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 18-11-2007 #4
Deren hanım vermiş olduğunuz adres hatalı.
Bu mesajdan alıntı yap
deren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deren

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2007 #5
bir harfı eksık yazmısım. www.adobestudioexchange.com:))
Bu mesajdan alıntı yap
budha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budha

Fotoğrafçı / Ordu

Alt 29-03-2011 #6
Arkadaşlar bana Illustrator cs 5 in serial nosu lazım. Yardımcı olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
symbol sprayel tool