adobe mimarlık logotyp

Logo Tasarımları - adobe mimarlık logotyp ...

adobe mimarlık logotyp
tabu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tabu

Grafiker / İstanbul

adobe mimarlık logotyp

Alt 16-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Adobe mimarlık, mimari tasarımlar yapan bir kurum. mimaride düşünce nin ön plana çıkartılması, Denge unsurunun vurgulanması istendi. yorumlarınızı belklerim.
Saygılar
adobe mimarlık logotyp
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dmtsign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dmtsign

Desinatör / İzmir

Alt 16-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba, öncelikle düşünce unsuru ve denge gibi kavramları bir logoya yansıtmanı isteyen bir müşteriyle calıstıgın için sanslı oldugunu düşünüyorum.ama bir o kadar da zor tabi.
bunun yanında logonda harfler arasındaki bosluk ilişkileri rahatsızlık verici geldi bana.a harfinde de bir rahatsızlık hissediliyor.adobe kelimesinin harflerini simetrik biçimde tekrarlayarak saglamaya calısmıssın dengeyi ama asimetrik bir yapı ile denge unsurunu daha göze batıcı bir biçimde sunabilirsin.bu simetriklik rahatsızlık verdiği gibi yarattıgın karakterde iletişim sektöründe bolca kullanılan bir karaktere benziyor.üstelik sen bir de düşünce/konusma balonları ekledigin için sektörün dogru anlasılması sadece alttaki yazıya düşüyor. düşünce/konusma balonların belki daha yumusak,daha yuvarlak olabilir tabi ama buna gelene kadar yukarıda yazdıklarım daha önemli problemler...

İyi calısmalar dilerim...
Bu mesajdan alıntı yap
tabu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tabu

Grafiker / İstanbul

Espas

Alt 16-12-2007 #3
merhaba, öncelikle düşünce unsuru ve denge gibi kavramları bir logoya yansıtmanı isteyen bir müşteriyle calıstıgın için sanslı oldugunu düşünüyorum.ama bir o kadar da zor tabi.
bunun yanında logonda harfler arasındaki bosluk ilişkileri rahatsızlık verici geldi bana.a harfinde de bir rahatsızlık hissediliyor.adobe kelimesinin harflerini simetrik biçimde tekrarlayarak saglamaya calısmıssın dengeyi ama asimetrik bir yapı ile denge unsurunu daha göze batıcı bir biçimde sunabilirsin.bu simetriklik rahatsızlık verdiği gibi yarattıgın karakterde iletişim sektöründe bolca kullanılan bir karaktere benziyor.üstelik sen bir de düşünce/konusma balonları ekledigin için sektörün dogru anlasılması sadece alttaki yazıya düşüyor. düşünce/konusma balonların belki daha yumusak,daha yuvarlak olabilir tabi ama buna gelene kadar yukarıda yazdıklarım daha önemli problemler...

İyi calısmalar dilerim...
espas konusundaki görüşünüze katılıyorum. balon ise konuşma balonu değil düşünmeyi vurguluyor
eleştirin için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
dmtsign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dmtsign

Desinatör / İzmir

Alt 16-12-2007 #4
peki o zaman...

adobe mimarlık logotyp
Bu mesajdan alıntı yap
FRTDESIGN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FRTDESIGN

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2007 #5
a d o b e
kendince bi logo gibi ztn adobe mimarlık logotyp

Mimarlık için bence güzel :/
Bu mesajdan alıntı yap
farkyapmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

farkyapmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2008 #6
ben nerden hatırlıyorum bunu?
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2008 #7
Şimdi bende autodesk adlı bir mühendislik şirketi veya microsoft isimli bir elektronik şirketi kurabilirmiyim?
Adobe isimli bir şirket var zaten, eğer bu arkadaşlar bir kaç ay içinde kuruluşu kapatmak istiyorlarsa kendileri bilir. Bu gerçeği bilirlerse senin belkide bu logoyu çalışma şansın kalmayabilir.

Yinede kolay gelsin sen alacağın ücreti bilirsin gerisi onların sorunu.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-01-2008 #8
nacizane bir kaç fikir vermek isterim logon hoş görünüyor fakat ortadaki o harfi yada balon b ve d harflerine tam ortalı değil altta yazan MİMARLIK kelimesini MiMARLIK olarak yani İ harfini küçük yaz ki tam bir blok sağlamış olursun buda tam bir denge sağlamış olur balon fikri güzel ortadaki baloncuğa da dikkat et gene bir ortalama problemi var galiba ama genel olarak yani fikir olarak bence güzel
Bu mesajdan alıntı yap
puhuma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

puhuma

Eğitimci / Bursa

Alt 09-01-2008 #9
"Adobe mimarlık, mimari tasarımlar yapan bir kurum."

nasıl yani? :anlamadim: bu firma ne zamandır faaliyette ve kime bağlı? marka kullanım izni var ise firma bunu nasıl başarmış?

İzinsiz Marka Kullanımının Cezaları:
1-) 1-4 yıl arasında hapis cezası verilmesini.
2-) 300 milyon lira ile 1 milyar lira arasında para cezası verilmesini.
3-) 1 yıldan az olmak üzere işyerinin kapatılması ve aynı süre ile ticaretten men edilmesini.
4-) Üretim araçlarına ve mallarına el koyulmasını.

+ işin içinde bir de adobe olunca artık; trips, nice...
Bu mesajdan alıntı yap
aysgl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 09-01-2008 #10
ben nerden hatırlıyorum bunu?
banada bi yerden tanıdık gelio...:upset:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
denge, dusunce, tasarim