Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği

Photoshop Dersleri - Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar , Bugun size filter menüsünden aslında çoğu yerde gördüğünüz ama size zor gelen bir kısmı anlatıcam. Distort - shear özelliği. Bu özellik dikey boyuttaki bir alana ...

mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

ünlem

Alt 19-11-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar ,

Bugun size filter menüsünden aslında çoğu yerde gördüğünüz ama size zor gelen bir kısmı anlatıcam. Distort - shear özelliği. Bu özellik dikey boyuttaki bir alana istediğiniz şekilde kıvrım vermenizi sağlar . aşağıda 3 adımla kısa bir şekilde nasıl yapıldığını anlatıp artık gerisini sizin hayal gücünüze bırakıcam. Unutmayın çoğu yerde kullanılan özelliktir çoğu tasarımda afişde kullanılan bir özelliktir..

1. Öncelikle bir dikey boyutta alan açıp içini boyuyoruz. Ben bilerek background beyaz bıraktım seçili alanıda net renklere boyadım ki olay anlaşılsın diye.

2.Layer seçili haldeyken Filter > Distort > Shearr özelliğini seçiyoruz.

3. Ve ardından istediğimiz şekilde burada şeklimize kıvrım verip sayfanın istediğin yerinde kullanabiliyorsun. Kıvrım vermekte özgürsünüz. Unutmayın tamamen sizin hayal gücünüze bağlı geri kalanı.

Ben olayın anlaşılması açışından bir resim açıp üzerine yine tasarımsal olmayan sadece örnek olarak gösterilmek amacıyla yaptığım şekli koydum. Nerelerde nasıl kullanılcağını artık hayal gücünüzde bir nebzede olsa oluşmuştur diye düşünüyorum.

sizden bir ricam var arkadaşlar biz burada emek harcıyoruz sizler için uğraşıyoruz belki bunları bir çoğumuz yada bir kısmımız biliyor olabilir ama bilmeyen arkadaşlar var ondan böyle konulara basit konu gözüyle bakmayalım. Herkes bilgili değil herkes uzman değil. Ve bir teşekkür etmek çok zorda birşey değildir. Kolay gelsin :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hzlgtmz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hzlgtmz

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Teşekkürler ben bilmiyordum mesela, benim için çok faydalı oldu Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği
Bu mesajdan alıntı yap
delice isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delice

Fotoğrafçı / Afyonkarahisar

Alt 19-11-2012 #3
Anlatımlar bilenlere değil bilmeyenlere göre yapıldığı için basit zor ayırımı olmaz kardeşim bilgi paylaşımı için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
mecityilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mecityilmaz

Grafiker / İstanbul

Alt 19-11-2012 #4
Anlatımlar bilenlere değil bilmeyenlere göre yapıldığı için basit zor ayırımı olmaz kardeşim bilgi paylaşımı için teşekkürler.
yok kardeşim bazen görüyorum bazı konular açan arkadaşlar oluyor ALLAH razı olsun emek harcıyorlar ama altına anlamsızca nıye bu konuyu acıyorsun sanki bilmiyoruz gibi mesaj atanları görüyorum .. bende öyle birşey olmaması için baştan yazıyorum oraya işimi garantiye alıyorum . Bide örn : sayfa 53 kere görüntülenmiş 2 mesaj var hani olması gerekeni söylicek olursak giriyorsan derse bakıyorsan hiç değilse bir teşekkür etmelisin yada emeğine sağlık demelisin çünkü emek harcanıyor bu dersler hazırlanırken cümleler yazılırken ..Yani talep arz meselesi karşı taraf isteyecek ki sen yayınlayacaksın. :smile:

Teşekkürler ben bilmiyordum mesela, benim için çok faydalı oldu Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği
çok teşekkür ederim yeni konular açıyorum sürekli onlarıda takip edebilirsin . Başarılar Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği
Bu mesajdan alıntı yap
fotofilm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fotofilm

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 24-11-2012 #5
teşekkürler dostum eline saglık
Bu mesajdan alıntı yap
SAVAS89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SAVAS89(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2012 #6
niye yazdınki bunu ben biliyodum gereksiz...gibi bişeymi Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği estafullah dostum yaa eline emeğine sağlık çok teşekürler
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 30-11-2012 #7
bahşiş kutusuna bi teşekkür de benden Adobe Photoshop Distort - Shear Özelliği

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
grafikcolor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikcolor

Grafiker / Kayseri

Alt 02-12-2012 #8
Hakikaten çok pratik bir özellikmiş, teşekkür ederim paylaştığınız için.
Bu mesajdan alıntı yap
odabas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

odabas

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-12-2012 #9
Teşekkürler..... ben bilmiyordum benim için çok faydalı oldu
Bu mesajdan alıntı yap
spelty isimli Üye şimdilik offline konumundadır

spelty

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 10-12-2012 #10
hocam teşekkürler.gayet güzel bi ders olmuş.devamını bekliyoruz