Adobe Photoshop Pen TooL nasıL kuLLanıLıyor?-istekk-

Photoshop Dersleri - Adobe Photoshop Pen TooL nasıL kuLLanıLıyor?-istekk- Sponsorlu Bağlantılar ** Ya Pen tool nası kullanılıyor zapdedemedm :rofl: yardım edin Lütfenn :smile:...

Handishhh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Handishhh

Öğrenci

Alt 29-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

** Ya Pen tool nası kullanılıyor zapdedemedm :rofl: yardım edin Lütfenn :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 29-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
lütfen bir konuda yardım iserken hangi programı kullandığınızı söylerseniz yardımcı olmaya çalışırız corel draw photoshop illustratör-freehand vb
Bu mesajdan alıntı yap

Handishhh

Öğrenci

Alt 29-01-2009 #3
pardon o zaman Photoshop da Pen tool nasıl kullanılıyo?
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 29-01-2009 #4
pardon o zaman Photoshop da Pen tool nasıl kullanılıyo?
çizim için kullanıyorsan yada bir nesneyi çıkarmak için kullanıyorsan düz çizgileri çekerken shift tuşunu basılı tut oval çizgilerlede çalışırken farenin sol tuşunu basılı tut biraz alışınca öğrenirsin iyice bu arada oval çizgileri çekerken uçlarda nokta çıkıntıları olur oralardan eğriliği ayarlayabilirsin ayrıca paths e getir pen e basınca yukarıda kalem işaretinin yanında iki kutu çıkar biri shape layers diğeri paths olanda çalışcaksın çıkartma yapacaksan yok şekil çizecem dersen shape layers da kalsın bu arada konuyu nereye açtığına bakmadığım için bendede kabahat var kusura bakma
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #5
pen tool, quarkta, freehandte, indesinte, illüstratörde.. yani grafik programlarının tamamında var zaten..

yani birine hakim olduğunda hepsinde olabilirsin. hepsinde yöntem aynıdır..
-dümdüz paths çizmek istersen shift tuşuyla birlikte çizmen gerekir. yani çizerken bir parmağında shift tuşunda olmalıdır..
-şeklini başladığın noktada bitirmen gerekir. başladığın noktaya gelince minik bi daire çıkar. ona tıklaman yeterli. sora ctrl+enter yaparsın seçili hale gelir. "make selection"
-pen tool ile çizerken uzantılar çıkar bunlar aslında çok kolaylaştırır kullanmanı ama o uzantılardan kurtulmak istersen köşelerin üstüne gelip "alt" tuşuyla beklediğin zaman Adobe Photoshop Pen TooL nasıL kuLLanıLıyor?-istekk- simgesi çıkar. ona tıkladığın zaman uzantı kaybolur..
bu kadar anlatabildim umarım faydalı olur. ama anlatımla olabilecek birşey değildir bence pentool öğrenmek..
çok fazla denemelisin..
bikaç deneme yapıp ekledim onlara da bakabilirsin. ama dediğim gibi kendin denemelisin :wink:

1.

2.

3.

4.
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #6
uzantılarla oynama yapmak isterseniz, "a" ya basın. Beyaz ok çıkmalı, çıkmazsa "shift+a" ya basın. Bu çizim esnasında uzantılarla oynamanızı ve düzenleme yapmanızı sağlar. P ile çizime geri dönebilirsiniz. Sonradan yine düzenleme yapmanız gerekirse, "a" ya yeniden basıp çiziminizdeki istediğiniz noktayı seçin, uzantı görülecektir.Yine pentool penceresinde yanında "+" ve "-" olan penler vardır. Bunlar yeni çiziminize noktacıklar eklemenizi ve çıkarmanızı sağlar.
Bu mesajdan alıntı yap

Handishhh

Öğrenci

Alt 29-01-2009 #7
sağolun yaa çok tşkler amaaa yapamıyorummmm Adobe Photoshop Pen TooL nasıL kuLLanıLıyor?-istekk-
Bu mesajdan alıntı yap
buherseyicin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

buherseyicin

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 05-11-2013 #9
Bence bu açıklamaların hiç birisi yeterli değil, hepsi konunun ortasından başlıyor.

Birisi çıkıp pen tool'u seçip bir custom shape yapana kadar olan süreci adım adım yazarsa süper olur. şahsen belki de internette 20den fazla sayfaya baktım. ama hiçbirinde düzgün bi anlatım yok.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
kullaniliyoristekk, nasil, pen, tool