AE Render boyutu çok büyük .avi seçiyorum başka tavsiyesi olan ? ACİL

After Effects - AE Render boyutu çok büyük .avi seçiyorum başka tavsiyesi olan ? ACİL ...

mertdoom isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mertdoom

Webmaster / İstanbul

ünlem

Alt 12-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merheba arkadaşlar,

Bi kanaldan 1 dk lık slayt istediler hazırladım herşey güzel fakat renderı .avi şeklinde yaptım 6 GB oldu neredeyse bunu 1GB filan yapma şansımız filan varmı yeterki düşük olsun okadar iyi biliyorum kaliteden kısabilir sorun deil benim için mesela 6GB lık çıkardığım .avi yi convert yaparakta düşürebilirmiyim önerilerinizi bekliyorum resimde seçenekler gözüküyor net bir şekilde oradan bakabilirsiniz diğer seçeneklere..

Teşekkürler :sweating:

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cenk1616 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenk1616

Webmaster / Bursa

Alt 12-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
renderi avi aldıktan sonra herhangi bir converter programı ile çevirebilirsin. "Format Factory" bu program ile converter yaparak 6 gb lık videoyu düşürebilirsin.. Ama video kalitesinde düşmede yaşanır....
Bu mesajdan alıntı yap
MKeskinoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MKeskinoglu

Grafiker / Antalya

Alt 13-07-2012 #3
Video Boyunu 720p yada 480p yapabilirsin. Sonrasında .flv yada .wmv yaparsan daha iyi bir sıkıştırma olur. Ayrıca Format Ayarlarından, göze batmayacak özellikleri kısabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-07-2012 #4
Neden kanalı arayıp hangi formatta ve aşağı yukarı hangi özelliklerde video dosyasını istediklerini sormuyorsun? Bunu sorduğun anda sorun zaten çözülür.

Örneğin ben bir reklam ajansına TV için reklam atarken default ayarlarda mpeg2 DV-pal yapıyorum. 30 sn başına ortalama 15-20 mb oluyor.

Hangi format ve usülde dosyanı verirsen büyüklüğü o oranda değişir. Sen sıkıştırmasız (kayıpsız) avi yapıyorsun sanırım.ç Bu format yayına gönderme için değil senin saklaman yada kayıpsız iş yolu(work flow) içindir. Atıyorum bir iş var 3 kere render etmen gerekiyor bu durumda bu sıkıştırmasız avi seçersin ve hiç kayıp yaşamadan işinin bitirirsin son ayarında da kanal yada ajans ne istiyorsa ona çevirir atarsın.

Kalite düşmesi bilinçli olduktan sonra önemli değil.
Bu mesajdan alıntı yap
BB Photography isimli Üye şimdilik offline konumundadır

BB Photography

Öğrenci (Grafik) / Malatya

Alt 16-07-2012 #5

Genelde bu ayarları uyguluyorum. Size de tavsiye ederim. İlla ki avi olacak diyorsanız FormatFactory gibi bir programla dönüştürürsünüz. İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap