Afiş Çalışmam''Mekke'nin Fethi ''[Devam Ediyor]

Afiş Tasarımı - Afiş Çalışmam''Mekke'nin Fethi ''[Devam Ediyor] Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar, Ustalar Aşağıdaki çalışma benim ilk Afiş çalışmam 50 x 70 cm ve 64 x 90 cm olarak çalışyorum daha devam ediyorum ve fikir ve yönlendirmelerinizi bekliyorum ...

[emrahbay] isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[emrahbay]

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 04-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar, Ustalar

Aşağıdaki çalışma benim ilk Afiş çalışmam 50 x 70 cm ve 64 x 90 cm olarak çalışyorum daha devam ediyorum ve fikir ve yönlendirmelerinizi bekliyorum daha vurgulayıcı nasıl olabilirin peşindeyim üst kısımda ki boşluğu doldurmak istiyorum çok sadece oldu alt kısımıda bir düzende olmasını istiyorum. Üst kısım için programın adını koymak istiyorum ancak nasıl ne şekilde koysam çok kararsız kaldım.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
aslında afişin konusu, amacı vb. konularda detay verirseniz daha faydalı olabiliriz, neye hizmet edecek bu afiş?
Bu mesajdan alıntı yap

[emrahbay]

Alt 05-12-2008 #3
Tabi söyleyeyim, Konusu '' Mekke'nin Fethi '' İçerisinde Şiir dinletilerinin olduğu sinevizyon vs. görselliğin bulunduğu bir program olacak. Neye hizmet edecek sorusunu tam anlayamadım.
Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2008 #4
Tabi söyleyeyim, Konusu '' Mekke'nin Fethi '' İçerisinde Şiir dinletilerinin olduğu sinevizyon vs. görselliğin bulunduğu bir program olacak. Neye hizmet edecek sorusunu tam anlayamadım.
tam olarak bunu öğrenmek istedim...

üstteki resimde ortada kabe ve ona doğru giden binlerce insan var., yanılımıyorum değil mi? Güzel bir mantık ama ancak dikkatli bakınca anlaşılıyor, biraz daha belirgin ve büyük yapabilirsiniz ve resmi tek ton renklerden kurtarabilirsiniz, böylelikle daha hareketli ve çekici hale gelecektir, aksi halde resim mavi ve siyah tonlardan oluşan bir background gibi duruyor... alttaki logo ve yazıların çoğu da mavi olduğu için, biraz nasıl diyeyim, donuk bir afiş olmuş, mavi zaten soğuk bir renktir... Afişi biraz renklendirmekte fayda var diye düşünüyorum..

Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

[emrahbay]

Alt 05-12-2008 #5
Evet, kabeye doğru giden insanlar var bunu şöyle düşündüm Mekke'nin fethinde hiç bir şekilde kuvvet kullanılmadan Mekke alınmıştı bunu vurgular diye düşündüm. Tek ton rengide programı yapan derneğin logosunda ağırlık bu renk o şekilde düşünmüştüm ancak farklı renklerlede deneyeceğim. Yapmak istediğim bir seyde ust kısımda kı o buyuk bosluğa programın adını arkada bulunan Kabe resimini kaybetmeyecek sekılde koymak ıstıyorum onu düşünüyorum.
Teşekkürler fikirleriniz için
Bu mesajdan alıntı yap
arzutoprak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arzutoprak

Grafiker / Konya

Alt 05-12-2008 #6
Arkadaşım kesinlikla Kabe görselini daha belirgin kullanmanı önereririm bu afişte. Hem konu hemde içerik olarak ön planda olması gerekn ve göze çarpıcı gelmesi gerekn ilk şey bu bence ve son bişey aşadağodaki fontların rengini farklı bir tonda kullan eminim daha hoşolacaktır...tabi bu bencesi olayın.çalışma senin.
kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

[emrahbay]

Alt 05-12-2008 #7
Şimdi onun çalışmasını yapıyorum ancak afişi bozmayan tek renk siyah oluyor daha belirgin oldu tabii ki biraz daha çalışıp fikirlerinizi isteyeceğim, teşekkürler

Merhaba Arkadaşlar buda söylenenlerden sonraki düzenlemelerden sonraki hali
düşüncelerinizi bekliyorum. Teşekkürler

Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 05-12-2008 #8
kesinlikle daha iyi olmuş, bir de, programın içeriğinden bahsetsen, halk konseri, şiir dinletisi, tüm halkımız davetlidir gibi...
Bu mesajdan alıntı yap

[emrahbay]

Alt 05-12-2008 #9
Sanırım bu sekılde kullanacagım eklemeler ve yer degısımlerınde Afiş dağılmaya başladı odak noktası kayboluyor

Bu mesajdan alıntı yap
al_muallim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

al_muallim

Grafiker / İstanbul

Alt 06-12-2008 #10
dünya üzerinden göstersen çok daha güzel olurdu, KABE MUCİZESİ _ DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI VE KUTSAL TOPRAKLARA GİZEMLİ YOLCULUK şurdaki sitede gözüken resimde daha iyi olur, ve onun kenarlarına ekleyebilirsin, tabi bu da bi fikir Afiş Çalışmam''Mekke'nin Fethi ''[Devam Ediyor],, beğenirsen diye söyledim kardeşim,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
afis, calismam, calismammekkenin, devam, ediyor, fethi