Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı

Afiş Tasarımı - Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı Sponsorlu Bağlantılar Değerli arkadaşlar, CLP çalışması yapıyorum, çalışma 118 x 175 cm olacak, benden de 19,4 x 29,8 cm 300 dpi çalışmamı istiyorlar, bu ebatlarda çalışmayı yapsam 118 x 175 ...

Tasarıbank isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tasarıbank

Grafiker / Denizli

Alt 12-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlar, CLP çalışması yapıyorum, çalışma 118 x 175 cm olacak, benden de 19,4 x 29,8 cm 300 dpi çalışmamı istiyorlar, bu ebatlarda çalışmayı yapsam 118 x 175 cm çıktı alındığında bozulmaz mı? Yoksa bu işler böyle mi oluyor

yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mustafa Cetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa Cetin

Grafiker / Aydın

Alt 12-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
300 dpi da espiri atiorum 10cm calisirsin onu 100 cm basarsin Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı yane 10 kat buyuttugunde sorun olmaz
Bu mesajdan alıntı yap
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 12-02-2008 #3
cahil kaldığım noktalarda var bildiğim noktalarda. acaba CLP nedir? yada şöyle diyim. Bu CLP dediğin şey matbaa baskısı olacaksa o iş olmaz. Dijital baskı olacaksa sorun olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
lirikajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lirikajans

Grafiker / Adana

Alt 12-02-2008 #4
tsarıbank ne hakkında tasarlayacaksın çünkü clp tasarımın içeriği ile ilgili olabilir. Bir de dijital makinasının kartuşunun adı olabilir...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-02-2008 #5
300 dpi da espiri atiorum 10cm calisirsin onu 100 cm basarsin Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı yane 10 kat buyuttugunde sorun olmaz
10 kat buyuttugunde sorun olmazmı esprimi bu ciddimi anlayamadım
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa Cetin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa Cetin

Grafiker / Aydın

Alt 12-02-2008 #6
10 kat buyuttugunde sorun olmazmı esprimi bu ciddimi anlayamadım

gayet ciddi arkadasim Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı
misal 200cm lik tabeLa yapicaksin 200cm Lik caLisma mi aciyorsun Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı
yoo hayir pc ye iskenceye gerek yok Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı 20cm Lik ac exportunuda 300dpi yap
baskiya girerken o jpeg yada her ne ise 10 kati buyutulur ve basilir Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı
Bu mesajdan alıntı yap
Tasarıbank isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tasarıbank

Grafiker / Denizli

Alt 12-02-2008 #7
Arkadaşlar teşekkürler, eğer Mustafa Çetin beyin dediği gibiyse büyük bir zahmetten kurtulmuş olurum. Ama korkuyorum ya istediğimi alamazsam diye... En iyisi denemek heralde.

Tekrar teşekkürler...

Ben de sevmiyorum bu yabancı terimleri ama CLP dedikleri afiş işte bildiğimiz afiş. Üniversitemedya'nın üniversite içine koyduğu networklere yerleştirilecek afiş.
Bu mesajdan alıntı yap
lirikajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lirikajans

Grafiker / Adana

Alt 12-02-2008 #8
evet mustafa arkadaşımız doğru der hangi ebatta basılacaksa o ebata çalışacaksın..

dpi anlamıda şusur dot per inch yani inç başına düşen nokta sayısı. umarım yardımıcı olmuşuzdur..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-02-2008 #9
gayet ciddi arkadasim Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı
misal 200cm lik tabeLa yapicaksin 200cm Lik caLisma mi aciyorsun Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı
yoo hayir pc ye iskenceye gerek yok Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı 20cm Lik ac exportunuda 300dpi yap
baskiya girerken o jpeg yada her ne ise 10 kati buyutulur ve basilir Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı
boyle oldugunda calısmada kayıp olmazmı?

bunu buyuturker hangi yolu kullanıyorlar tskler
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-02-2008 #10
Demek 10 katı büyütülür bişey daha öğrendim Afiş Çalışmasında ebat ne olmalı Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
afi, afiş ebat