Afiş tasarımı nasıl yapılır ???

Afiş Tasarımı - Afiş tasarımı nasıl yapılır ??? ...

RealKs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RealKs(28)

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 06-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar afiş tasarımı hakkında detaylı hatta resimli anlatacak bi arkadaş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden cok teşekür ederim.
(kullanılacak program photoshop sc4 )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 06-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1.HUSUS :

Flood yapan üye:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki Afiş tasarımı nasıl yapılır ??? butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

2. HUSUS :

Afiş tasarımını resimli olarak anlatabilirmisiniz ? diye bi konu açmışsınız.
Nasıl bir afiş?
Konusu ne olacak?
vs.vs.
Diyelim ki birisi çıktı ve resimli olarak anlattı.
Bunun size ne faydası olacak ?
Eğer öğrenmek istediğiniz Photoshop brogramı ise ( ki tavsiyem daha çok vektörel program kullanılmasından yana), onunla ilgili oldukça fazla ders mevcuttur sitede.
Yok afiş tasarlamayı öğrenmek istiyorum diyorsanız, bu şekilde öğrenemezsiniz.Çünkü her konu kendine özgü bir konsept içerir.Ve bu tamamen hayal gücü ve ufkunuzun geniş olması ile alakalıdır.
Bu konuda daha önce hazırlanmış olan afiş çalışmalarını inceliyebilirsiniz.Site de yeterince çalışma mevcuttur.
Eğer öğrenmek istediğiniz afişin boyutu veya kenar paylarının ne kadar olması gerektiği ise yine bu konuda sitede gerekli bilgiler var.
Yeterki arama yapın.
Bu mesajdan alıntı yap

RealKs(28)

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 09-05-2010 #3
Sağolun uyarınız için ama aradığımı forumlarda bulamadım.Afiş tasarım bölmünde sadece yapılan aşifler hakkında yorum ve eleştiriler bulunmakta ben ise bir afiş nasıl yapılır bunu öğrenmek istiyorum ödev olarak photoshop cs4 de bir afiş yapmam gerekiyor ama nasıl başlıcağımı nerden devam edeceğimi bilmiyorum daha önce hiç afiş hazırlamadım.konusunu ise kendimiz belirleyeceğiz afişin eğer bir arkadaş örnek olarak bir afiş çalışmasının nasıl yapılcağını gösterirse cok sevinirim tekrardan teşekür ederim ilginize.
Bu mesajdan alıntı yap
aydogmusb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aydogmusb

Grafiker / Balıkesir

Alt 09-05-2010 #4
RealKs Aradaşım;
Afiş Tasarımı Yapmak için İlk Önce Yapacağın Konu Üstünde Hem Görsel Hem Yazısal Bir Araştırma Yapman Gerekir.. Yani Afişi Ne Konuda Yapacağını Hangi Boyutlarda Yapacağını Bilmelisin.. Ardından Gerekli Görselleri Toplayıp Kafanda Afiş ile İlgili Bir Açıklama Metni, Slogan vb... Uydurman Gerekir.. Ardından Bu Slogan veya Metne Göre Afişin Tasarımını Düşünmen Gerekir.. İlk Önce Tasrım Şablonu oturtulur.. Arka plan Fon Tasarımını Konuya Göre Hazırlarsın ve koyarsın.. Sonra Görselleri ve Yazıları Uygun Oran Orantı ve Gözü Yormayacak Şekilde Düzenlersin.. Eğer Bu bir Ödevse Konuna Göre bir Afişi Kopya et derim Ben.. Çünkü daha sanırım hiç birşey bilmiyorsun... Sorun Olursa Tekrar Sorabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap

RealKs(28)

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 10-05-2010 #5
Yardımın için teşekür ederim ödev için dediğin gibi yapacam yani bi afişi örnek alarak çünkü zamanım kısıtlı ama daha sonradan kendi tasarımlarımıda yayınlarım inş. tekrardan sağolasın...
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2010 #6
Afiş tasarımı hakkında (Afiş nedir, kaça ayrılır, nasıl olmalıdır)

afiş nedir ?

Afiş Hakkında

araştırma yaparsanız forum içerisinde bunlar gibi başka konularada rastlayabilirsiniz, sunulan afişlere yapılmış yorumlarıda gözden geçirip nelere dikkat edilmesi gerektiğinide incelerseniz gerisi hayalgücünüze ve program bilginize bağlı olarak ilerler, daha sonrada dilerseniz burada yayınlar arkadaşlarımızın yorumları doğrultusunda geliştirebilirsiniz sanırım...

kolaylıklar dilerim...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-05-2010 #7
Sağolun uyarınız için ama aradığımı forumlarda bulamadım.Afiş tasarım bölmünde sadece yapılan aşifler hakkında yorum ve eleştiriler bulunmakta ben ise bir afiş nasıl yapılır bunu öğrenmek istiyorum ödev olarak photoshop cs4 de bir afiş yapmam gerekiyor ama nasıl başlıcağımı nerden devam edeceğimi bilmiyorum daha önce hiç afiş hazırlamadım.konusunu ise kendimiz belirleyeceğiz afişin eğer bir arkadaş örnek olarak bir afiş çalışmasının nasıl yapılcağını gösterirse cok sevinirim tekrardan teşekür ederim ilginize.
Konulara yapılan yorumları o kadar da küçümsemeyin derim. Tamam, bir konuda sadece "güzel olmuş, olmamış, eline sağlık,vs..." gibi ne yapana ne de okuyana yarar sağlayan yorumları çok sık görüyoruz (ki bunlar forum kuralları gereği zaten yanlıştır) ama detaylı arama ve gözlem ile bir çok yorumun kuru bilgiden daha yararlı olduğunu göreceksiniz. Çünkü ortada hem bir çalışma hem de çalışmanın eleştirisi var.

Bu durumu ben okumuş ve deneyimli kişilere benzetiyorum. Kuru bilgi sadece okumuş ama henüz tecrübesi olmayan kesimi, yorumlar ise deneyim kazanmaya götürecek basamakları ifade ediyor. Tabi burada bahsettiğim yorumlar, bilgi içerikli yapıcı yorumlardır.

Yapacak olduğunuz çalışma için bu kadar araştırma yapmayacağınız belli çünkü zaman sıkıntınız olduğunu ifade etmişsiniz fakat ilerki çalışmalarınızda umarım istediğiniz şekilde bir afiş yapmaya yetecek bilgiyi edinirsiniz.

İyi çalışmalar.Afiş tasarımı nasıl yapılır ???
Bu mesajdan alıntı yap

RealKs(28)

Öğrenci (Diğer) / Tokat

Alt 10-05-2010 #8
İlginiz için çok teşekür ederim arkadaşlar Gereken araştırmaları yapıp güzel bir afiş hazırlayacağım inş. Ve burda yayınlayıp görüşlerinizi baş vurup değişmeler yapcağım garanti gibi..Forumda yapılan yorumlarıda asla küçümsemiyorum sadece aradığım türde bilgileri bulamamıştım yanlış anlaşıldım galiba bundan dolayı özür dilerim.tekrardan teşekürler...
Bu mesajdan alıntı yap