Afiş taslağı

Afiş Tasarımı - Afiş taslağı ...

Afiş taslağı
dolphin55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dolphin55

Hiç Biri / Samsun

Afiş taslağı

Alt 13-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bi taslak hazırladım ama pek içime sinmedi... Üzerinde çalışıyorum.

Sizce neler katılabilir?..

Afiş taslağı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

onurgozay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onurgozay

Grafiker / İzmir

Alt 13-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hmm kullandığın füme - koyu gri çok ara bir ton onun üzerinde biraz daha düşün derim bana.. görselde renk tonlama sorunu war . alttaki ağaçlar dekupe edilebilinir.. amacı anlamadım ayrıca yani termik santral hattı tamam havayı kirletiyo gibi gözüksekte bizim bi tlfn hattımız war ve ordan bizi arayabilirisnz diyorda.. neden arayalım? onu anlamadım. ( yada yorgunum 21. saatir bu pc nin başındayım kusura bakma).. bu hattı arayınca daha temiz bir çevre adına termik santral ne yapacak...

yani renklerden ve görselden başlamadan önce poster amacını ve mesajını tartışalım.. ama sade bir yaklışımın var onu sevdm. termik santralin eğer numarsi ise ve bunu tanıtmaya çalışıyorsa COCUKLAR ÖLMESIN gibi bir slogan bence uygun değil.. yok eğer termik santral karşıtı bir hat ise o zaman ok derim.. . dediğim gibi renk ve yerleşime girmedim ama slogan. ve metin bana ilk baktığımda hedefi vermedi..

samsun tabip odası burayı arayınmı diyor?

emeğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap

dolphin55

Hiç Biri / Samsun

Alt 13-12-2007 #3
hmm kullandığın füme - koyu gri çok ara bir ton onun üzerinde biraz daha düşün derim bana.. görselde renk tonlama sorunu war . alttaki ağaçlar dekupe edilebilinir.. amacı anlamadım ayrıca yani termik santral hattı tamam havayı kirletiyo gibi gözüksekte bizim bi tlfn hattımız war ve ordan bizi arayabilirisnz diyorda.. neden arayalım? onu anlamadım. ( yada yorgunum 21. saatir bu pc nin başındayım kusura bakma).. bu hattı arayınca daha temiz bir çevre adına termik santral ne yapacak...

yani renklerden ve görselden başlamadan önce poster amacını ve mesajını tartışalım.. ama sade bir yaklışımın var onu sevdm. termik santralin eğer numarsi ise ve bunu tanıtmaya çalışıyorsa COCUKLAR ÖLMESIN gibi bir slogan bence uygun değil.. yok eğer termik santral karşıtı bir hat ise o zaman ok derim.. . dediğim gibi renk ve yerleşime girmedim ama slogan. ve metin bana ilk baktığımda hedefi vermedi..

samsun tabip odası burayı arayınmı diyor?

emeğine sağlık..
Öncelikle yapıcı yaklaşımın için teşekkür ederim. Slogan ve telefonlar tamamen samsun tabip odası tarafından verildi. bana sadece dizaynı yapmam kalıyor. Bu mobil santral karşıtı bir afiş. Numara henüz verilmedi ama oraya bi numara konulacak. Sanırım isteneni verecek bir şekil düzenleyemedim sanırım biraz daha uğraşmalıyım. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
firex isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firex

Arı Üye

Eğitimci / İstanbul

Alt 14-12-2007 #4
sadece bir şeye kafam takıldı , yaprağı çizmek yerine gerçek kuru yaprak fotoğrafı koysan daha iyi olurdu,
Bu mesajdan alıntı yap

dolphin55

Hiç Biri / Samsun

Alt 14-12-2007 #5
Bi tane daha yaptım...

Afiş taslağı
Bu mesajdan alıntı yap
mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 14-12-2007 #6
ilk çalışman 2. sine nazaran çok daha iyi
renkler kullanılan resim yazıların yerleşimi daha iyi
ancak başka bir yaprak görseli yerleştirmelisin bence..
Bu mesajdan alıntı yap
grafifun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafifun

Fotoğrafçı / Ankara

Alt 14-12-2007 #7
fakültedeyken bizim hocalar hep şunu derdi "söylediğini gösterme, gösterdiğini söyleme" bu çok önemli bir kural yani hem yapraklar solmasın hemde solmuş yaprak fotoğrafı gereksiz ve boşuna bi çaba. o olayı başka şekilde anlatabilirdin. aynı şeyi iki defa söylemiş oluyorsun, bir bakıma bu durum aslında reklama maruz kalan insanları anlayışsız, aptal yerine koymaktır. hem yazıyla hem görselle anlatınca....

diğer taraftan evet mesajda bir belirsizlik var. diğer taraftan termik santralin fotoğrafının hepsini değilde mesela bacasın falan koysan sadece daha mı iyi olurdu sanki...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
afi, tasla