Afiş yardım Afiş boyutları nelerdir

Afiş Tasarımı - Afiş yardım Afiş boyutları nelerdir Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar okulumuzda yapılacak bir ufak çaplı bir konferans için afiş hazırlamak istiyorum. Afişte konuşmayı yapacak kişinin fotoğrafı ve ne anlatacağı konusunda da yazılar yazacağım. Sorularım; 1) Afiş boyutları ...

fenr17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fenr17

Öğrenci (Diğer) / Çanakkale

Alt 20-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar okulumuzda yapılacak bir ufak çaplı bir konferans için afiş hazırlamak istiyorum. Afişte konuşmayı yapacak kişinin fotoğrafı ve ne anlatacağı konusunda da yazılar yazacağım. Sorularım;

1) Afiş boyutları nelerdir ?(cm x px) A3 şeklinde hazırlıyorum ben eğer doğruysa
2) A3 şeklinde yapınca bunun üzerine herhangi bir 1024x780 resim attığım zaman çok ufak kalıyor fotoğraf, bunun sebebi nedir ?
3) Arka planı nasıl yapabilirim ?

Şimdiden TEŞEKKÜRLER..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

cairex_21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cairex_21(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
kardeş afiş boyutu 50x70 dir
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 20-02-2014 #3
Afişi A3 yapacağınızı söylemişsiniz zaten.
Photoshop ile mi yapacak sınız? Eğer öyleyse 42x29,7cm bir sayfa açıp çözünürlüğü 300dpi/inch getirin. Afişin zemin rengini konuya, kullanılacak görsellere, yazılara göre vs. ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafların yüksek çözünürlükte olması gerekiyor. Dediğiniz piksel aralığı daha çok 72dpi bir fotoğraf gibi geldi bana.
Bu mesajdan alıntı yap
fenr17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fenr17

Öğrenci (Diğer) / Çanakkale

Alt 20-02-2014 #4
Afişi A3 yapacağınızı söylemişsiniz zaten.
Photoshop ile mi yapacak sınız? Eğer öyleyse 42x29,7cm bir sayfa açıp çözünürlüğü 300dpi/inch getirin. Afişin zemin rengini konuya, kullanılacak görsellere, yazılara göre vs. ayarlayabilirsiniz. Fotoğrafların yüksek çözünürlükte olması gerekiyor. Dediğiniz piksel aralığı daha çok 72dpi bir fotoğraf gibi geldi bana.
Teşekkür ederim sağolun. 300 dpi ayarladım
Bu mesajdan alıntı yap