after effect render yardım

After Effects - after effect render yardım ...

fesfes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fesfes

Grafiker / İzmir

Alt 18-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam cok acil bir sorum olacak arkadaslar aede render alınca calısma dosyası ve layerlar birlesiyormu bir sekilxe renderladım yade baska birsey yaptım simdi dosyayı actıgımda sdece video olrak gözüküyor layerları görüp üstünde degisiklük yaamıyorum düzeltmenin yolu varmıdır
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mtlgulec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtlgulec

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
proje içindeki tüm layerleri seç
üstteki layer menüsünden precompose seçeneğine tıkla
son olarak sana soru soracak. alttaki seçeneği yani " move all attiributes in new composition".
bu işlemler tüm dosyalarını tek bir çatı altında toplayacaktır arkasından render alabilirsin.

umarım sorunu doğru anlamışımdır
Bu mesajdan alıntı yap
fesfes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fesfes

Grafiker / İzmir

Alt 19-01-2013 #3
Esas sorun tam tersi ben calısma dosyamı kapatırken nasıl save lediysem simdi actigimdaa dosyayo proje kısmımda atıyorum solid text kamera light layerları. Gözükmüyor onun yerine birtane layer gözüküyor video olmus ve ben artık dosya üstünde layerlarda oynama yapamıyorum cünlü masıl laydettiysem veya ne yaptıysam birlesmis bunu tekrar eski haline döndürebilirmiyim birleşmiş layerları acabilirmiyim
Bu mesajdan alıntı yap
mtlgulec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtlgulec

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2013 #4
tüm farklı layer lar tek bir proje haline gelmişse çift tıklayarak eski haline geri getirebilirsin. Bir de bunu dene bakalım ya da screenshoot gönderirsen daha ayrıntılı yardımcı olabilrim belki
Bu mesajdan alıntı yap
CMFERADOR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CMFERADOR

Fotoğrafçı / Antalya

Alt 20-01-2013 #5
Render'a başlamadan önce dosyanı normal bir .aec dosyası olarak kaydet. Boyutları 500kb'ı geçmiyor zaten, ondan sonra render al. Her zaman elinin altında bir yedeği bulunsun. Bildiğim kadarıyla render aldıktan sonra eski haline döndüremiyorsun çünkü format değişiyor. Tabi eğer kaydetmediysen.
Bu mesajdan alıntı yap
tolgayolsal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tolgayolsal

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 02-02-2013 #6
render almadan önce tüm projeyi file/collect files.. yap ve bir klasörde topla... sonra proje dosyasını istediğin şekilde tekrar her yerde açar istediğin gibi değiştirebilirsin.. anladığım kadarıyla dosyaların aynı footage de olmadığı için açılmıyor.
Bu mesajdan alıntı yap