After Effects CS 5 için sistemim yeter mi?

After Effects - After Effects CS 5 için sistemim yeter mi? ...

EE34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EE34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhabalar.

Kendi cebime uygun bir laptop aldım. Sistem özellikleri benim için özellikle AE üzerine çalışmalar yapmak istediğim için önemli. Aldığım laptop yarın elime ulaşacak ama laptop elime ulaşmadan fikirlerinizi almak istedim.

Sistemim:

Core i5(2. nesil)
8 GB Ram
2 GB Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 540M
1 TB HDD
Win 7 64 Bit

Şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

KeskinRaze isimli Üye şimdilik offline konumundadır

KeskinRaze

Grafiker / Rize

Alt 28-07-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet sistemin güzel after effects için ideal yeterli bir performans sergileyebilir. Ama üst bi performans bekleme. After effects çok sistem kasan ve ağır çalışan bir prog. Tek sıkıntın render almada olur. Render alırken baya bi beklemen gerekecek.
Bu mesajdan alıntı yap

EE34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2013 #3
Evet sistemin güzel after effects için ideal yeterli bir performans sergileyebilir. Ama üst bi performans bekleme. After effects çok sistem kasan ve ağır çalışan bir prog. Tek sıkıntın render almada olur. Render alırken baya bi beklemen gerekecek.
Sistemin tek negatif yönü Ekran Kartı sanırım. Öyle mi?
Bu mesajdan alıntı yap

KeskinRaze

Grafiker / Rize

Alt 28-07-2013 #4
Evet 540m normal bi performans sergiler oyunlarda da aynı performans ortaya koyar. Ama dediğim gibi after effectsde çalışabilirsin. Bi de işlemcin daha iyi olabilirdi. Sistemi zora sokmayacak başka programlarla çalıştırmadığın sürece affer effects öyle çok zorlanacağını sanmıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

EE34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2013 #5
Evet 540m normal bi performans sergiler oyunlarda da aynı performans ortaya koyar. Ama dediğim gibi after effectsde çalışabilirsin. Bi de işlemcin daha iyi olabilirdi. Sistemi zora sokmayacak başka programlarla çalıştırmadığın sürece affer effects öyle çok zorlanacağını sanmıyorum.
Sizi çok yoruyorum ama After Effects CS 5 için sistemim yeter mi?

AMD Radeon HD 7670M Ekran kartı nasıldır?
Özellikle 540M ile karşılaştırıldığında avantajları ve dez avantajları ortaya çıkar mı?
Bu mesajdan alıntı yap

KeskinRaze

Grafiker / Rize

Alt 28-07-2013 #6
Hemen hemen aynıdır. 7670 bi seviye öndedir. Ama kullanıcıya bağlıdır birazda . 540m güzel bi ekran kartı iyidir sorun yaşamayacağına eminim.
Bu mesajdan alıntı yap
sarp111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-07-2013 #7
ekran kartın modeli yüksek olsaydı üst kademeli görüntü yaparsınız
Bu mesajdan alıntı yap

EE34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-07-2013 #8
ekran kartın modeli yüksek olsaydı üst kademeli görüntü yaparsınız
Şuanda bütçem bunlara uygun gerçekten After Effects CS 5 için sistemim yeter mi?
Bir süre idare etsin Macbook Pro almayı düşünüyorum. Ama beni 3-5 ay idare ederse AE projeleri ve yazılım geliştirmem için çok iyi olacak.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İyi ki varsınız : )
Bu mesajdan alıntı yap
sarp111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-07-2013 #9
Şuanda bütçem bunlara uygun gerçekten After Effects CS 5 için sistemim yeter mi?
Bir süre idare etsin Macbook Pro almayı düşünüyorum. Ama beni 3-5 ay idare ederse AE projeleri ve yazılım geliştirmem için çok iyi olacak.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İyi ki varsınız : )
hocam o zaman hiç sıkıntıya düşmeyin idare edecek kadar yaparsınız mac alacaksanız 10.9 Mavericks tercih ediyorlar bi araştırın macbook için saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap

EE34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-07-2013 #10
hocam o zaman hiç sıkıntıya düşmeyin idare edecek kadar yaparsınız mac alacaksanız 10.9 Mavericks tercih ediyorlar bi araştırın macbook için saygılarımla
Teşekkür ederim. Fikirleriniz benim için önemlidir, önerilerinizi dikkate alacağımdan şüpheniz olmasın : )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları