after effects cs5 export menü sorunu

After Effects - after effects cs5 export menü sorunu ...

darkstarss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darkstarss

Eğitimci / İstanbul

Alt 23-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba.ben amatör bir after effects kullanıcısıyım.sorunum şu.
internetten indirdiğim free bir proje üzerinde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra composition menüsü altından make movie veya diğer seçeneklerden avi formatında render aldığımda 5 gb gibi büyük boyutlarda kayıt yapıyor,bu normal değildir herelde.bunu nasıl düzeltirim.?

Birde file menüsünden export un altında bir çok farklı dosya uzantıları olması gerek fakat bende adobe falsh,adobe premiere gibi uzantılar var diğer dosya formatlarının bu menü altında çıkması için ne yapmalıyım.?teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

darkstarss

Eğitimci / İstanbul

Alt 24-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yardım edebilecek kimse yokmu arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
girift isimli Üye şimdilik offline konumundadır

girift

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-01-2011 #3
render kısmında aviyi seçtiğin yerin sol tarafında format options var. orada video codec olarak uncompres dışında bir seçenek seçersen. boyut küçülür.
Bu mesajdan alıntı yap

darkstarss

Eğitimci / İstanbul

Alt 25-01-2011 #4
cevabın için çok teşekkür ederim.
peki bunun hakkında bilginiz varmı.

file menüsünden export un altında bir çok farklı dosya uzantıları olması gerek fakat bende adobe falsh,adobe premiere gibi uzantılar var diğer dosya formatlarının bu menü altında çıkması için ne yapmalıyım.?teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
splendors isimli Üye şimdilik offline konumundadır

splendors

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 25-01-2011 #5
export menusu altındaki dosya formatları sadece o kadar. geri kalan formatlarda çıktı almak için "render" penceresini kullanmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap
budabua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budabua

Grafiker / İzmir

Alt 25-01-2011 #6
eger video olarak render alacaksaniz Composition menusu altinda Add to Render Queue bolumunu kullanin ve sikistirma formati olarak quicktime movie oneririm.
onun da kendi icinde cesitli formatlari var.
H.264 / MPEG-4 Video / Photo-JPEG den birini kullanabilirsiniz. Boyutlari dusuktur. Kullanabilmeniz icin quicktime kurulu olamalidir
Bu mesajdan alıntı yap

darkstarss

Eğitimci / İstanbul

Alt 26-01-2011 #7
çok teşekkür ederim cevaplarınız için.bir arkadaşım export menüsünde diğer formatların olması gerektiğini ve kendisinde olduğunu söyledi.artı olarak export bölümünden küçük boyutlarda render alındığını composition bölümünden ise film çekimciler için olduğunu söyedi.ona istinaden böyle bir soru sordum.ki zaten avi formatında kaydettiğimde çok büyük boyutlarda render alıyor.

eger video olarak render alacaksaniz Composition menusu altinda Add to Render Queue bolumunu kullanin ve sikistirma formati olarak quicktime movie oneririm.
onun da kendi icinde cesitli formatlari var.
H.264 / MPEG-4 Video / Photo-JPEG den birini kullanabilirsiniz. Boyutlari dusuktur. Kullanabilmeniz icin quicktime kurulu olamalidir
quicktime kurulu zaten,söylediğiniz yeride kontrol ettim.deniyeceğim.tekrar teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap