after effects de adjusment layer hakkında bilgisi olan var mı ?

After Effects - after effects de adjusment layer hakkında bilgisi olan var mı ? ...

ecrinim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ecrinim

Hiç Biri / Sivas

Dosya19

Alt 15-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

after effects de adjusment layer hakkında bilgisi olan var mı ? ne işe yarar ne gibi özelliği var? eğitim dvdlerimde böyle bir bilgi yokda adrew hocamızda anlatmış ama pek yeterli gelmedi ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 15-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Adjustment layer boş bir panel olarak düşün. Bu panelin üzerinde kompozisyonunuzdaki diğer objelere dokunmadan genel ayarlarını yapabilirsiniz. Renk değişimleri, efektler vs. vs.

Adjustment layer'ın diğer layerların üzerinde olması halinde altında bulunan tüm layerlar uygulanan efekt veya benzeri actionlardan etkileneceklerdir.
Bu mesajdan alıntı yap
ecrinim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ecrinim

Hiç Biri / Sivas

Alt 15-04-2010 #3
diğerlerini de etkileyen bir obje gibi yani. teşekkür ederim beni bilgilendirğiniz için . sizler olmasanız ben bu programı nasıl öğrenirim after effects de adjusment layer hakkında bilgisi olan var mı ?
TEŞEKKÜR EDERİM
Bu mesajdan alıntı yap
Aldarion isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Aldarion

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-04-2010 #4
Ayrıca 3 boyutlu düzlemdeki iki nesne arasında oluşan bazı sorunları da adjustment layer ile çözebilirsin.
Misal: Üst layerdaki nesneni her zaman üstte tutmak istiyorsun ancak pozisyonundan dolayı alttaki 3 boyutlu düzlemdeki nesnen öne geçiyor. Bu gibi durumlarda 2 layer arasına adjustment layer atarak yukardaki layer'ı her zaman üstte görünür kılabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap