Ağaç Dikim Kampanyası Afiş örnekleri

Afiş Tasarımı - Ağaç Dikim Kampanyası Afiş örnekleri ...

cnn_hrn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cnn_hrn(23)

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 05-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Konya İli, Karapınar İlçesi Kaymakamlığı tarafından düzenlenen "1000 kuyuya 25000 ağaç kampanyası" Hazırladığım afişler. Sizce Hangisini Sunmalıyım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
unalmete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unalmete(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu ne yaa berbat olmus berbattttttttttttt
Bu mesajdan alıntı yap
dreamsantana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreamsantana(30)

Eğitimci / İstanbul

Alt 06-10-2009 #3
Bu nasıl bir yorum böyle. Yani hiç mi olumlu tarafları yok afişlerin. Bence resimler amaca uygun olarak seçilmiş. Ayrıca bu tip yorumların herhangi bir öğreticiliği olmuyor.

Ben en çok 4. sünü beğendim. Anlaşılır ve sade. Sonuncu çok karışık, sondan bir önceki çok karanlık geldi. Aklımda kalanlar bunlar.

Kolay gelsin. Çalışmalarında başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
cnn_hrn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cnn_hrn(23)

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 06-10-2009 #4
Berbat Olan Yerlerini Söylersen Bende Ona Göre Düzeltmeleri Yaparım
Bu mesajdan alıntı yap
immortale isimli Üye şimdilik offline konumundadır

immortale(25)

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2009 #5
ben 3. ve 4. çalışmalarınızı beğendim. diğerlerinde font ve renk hataları mevcut.
emeğinize sağlık.. üstelik hiçbiri berbat çalışmalar değil, resimler amaca uygun seçilmiş ancak fazla karışıklık var diğer çalışmalarda. kesinlikle 3 ve 4
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
kıvılcım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kıvılcım

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 07-10-2009 #6
Genç bir arkadaşımıza bu şekilde yorum yapmanız yersiz...
Lütfen daha verimli eleştiriler yaptığınız takdirde sizden çok şey öğrenebiliriz
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 07-10-2009 #7
1. Çalışmada kullanılan arka fon içinde, fontlar ve konunun içeriği kaybolmuş
karışık bir çalışma olmuş,ayrıca font uyumsuz ve düzenleniş şekli hoş görünmüyor.

2.Çalışmada ağaç ve yazı birbirine yakın tonlarda ve yazının içinde kullandığınız pattern de bu
tasarımda iki öğeyi birbirinle bütünleştirmiş gibi olmuş bir derinlik yok sade ve anlaşılır değil.

3.Çalışmayı biraz daha düzenleyerek olumlu bir tasarım haline getirebilirsiniz.

4.Çalışma diğerlerine göre daha iyi bir çalışma olmuş diğer çalışmalarda gördüğümüz birbirine karışan görseller ve fontlar yok buda arka fonun sadeliğinden kaynaklanıyor ,çalışmalarınızda arka fonu ve ön kısımdaki bilgileri gözün rahat görmesi için,sade anlaşılır ayrıca yorucu bir ayrıştırım yapmaya zorlamadan,siz derinlik kazandırarak çalışırsanız çok daha güzel bir anlatım ve tasarım açısından başarılı bir çalışma çıkarmış olursunuz.

5.Çalışmada sloganınıza uyan bir renk (Bin kuyuya 25.000 ağaç) ,(siyah-kuyu) kullanmışsınız ama tasarım amacına ulaşmamış.Daha farklı fikirler ve komposizyonla anlatılabilirdi.

6.Çalışmanızda ise 1.çalışmada belirttiğim hatalar oluşmuş.

Bu çalışmalar içinde 4. çalışma daha uygun,

Olumsuz yanları göz önünde bulundurarak irdelerseniz çok daha başarılı işler çıkacaktır elinize sağlık kolay gelsin....
Bu mesajdan alıntı yap
unalmete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unalmete(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2009 #8
kardeş ben yorumumu aşşalamak için veya küçümsemek için yapmadım yapmıyorumda heee bana sorarsan hiçmi olumlu güzel yanı yok evet yok bu arkadaşımız yenı olabilir saygı duvarım ama ben arkadaşı kötülemiyorum.sana göre resimler amacına uygun bana göre ne yazıların anlamı amaca uygun ne yazı tıpleri nede resimler ((((((( bu benim yorumum )))))))

yapan arkadaşım eline sağlık ama bana göre olmamış değiştirme artarnatifin varsa denemeni ve yoruma açmanı tavsiye ederim kolay gelsin Ağaç Dikim Kampanyası Afiş örnekleri
Bu mesajdan alıntı yap
larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2009 #9
4. çalışma üsütünde yoğunlaşın. Onda da font rengi öyle olmasın. Düz bir renk kullanın. En tepedeki yeşil renkte olan ağaç figürü nedir? logo mu? değilse kullanmayın. Mecbursanız onu da aşağıya çekin ve o figürün altında yazan sloganı büyültün. 1000 Kuyuya...yazısının biraz altına o sloganı yazın.
Bu mesajdan alıntı yap
answersaray isimli Üye şimdilik offline konumundadır

answersaray

Grafiker / İstanbul

Alt 07-10-2009 #10
burada iki afiş kullanılabilir...biri 3. deki görsel tehlike çanı olarak, bir de 4. de ağacın güzelliğine vurgu yaparak..arkadaşların dediği gibi görsellerin güzel...yalnız senin yazılarla bir problemin var sanırım...çok fazla yormuşsun onları ve insan bakarken gözlerini kaçırma ihtiyacı duyuyor..senin asıl meselen bu afişlerde ki yazıları okutmak olmalı..onları biraz daha hür kıl...ayrıca bu sert bir konu, yuvarlak hatlı font kullanma derim...nacizane fikirlerim böyle...emeğine sağlık...devamını daha güzel yapacağını umarım...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links