agid bülteni

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - agid bülteni ...

agid bülteni
womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

agid bülteni

Alt 28-02-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba,

agid için yapmış olduğum bülten:
http://printingturkey.com/bulten_subat2012/index.html

çözünürlüğü 72 dpi'ye çektim, indesign'dan direk jpeg aldığım için de biraz renk kaybı oldu. ama genel anlamda görüşlerinizi merak ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-02-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Genel olarak şık olmuş...Elinize sağlık.

İki gözlemim var; bazı sayfalarda yazıları kocaman kutular içine hapsetmişsiniz, bence buna gerek yok, ayrıca bir sayfada siyah zemin üstüne beyaz metin kullanmışsınız, baskı açısından risklidir... kullanılan kağıt gramajı ince ise (80gr) koyu zemin sırt verebilir (arka sayfalara yansır)...
Bu mesajdan alıntı yap

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 28-02-2012 #3
Genel olarak şık olmuş...Elinize sağlık.

İki gözlemim var; bazı sayfalarda yazıları kocaman kutular içine hapsetmişsiniz, bence buna gerek yok, ayrıca bir sayfada siyah zemin üstüne beyaz metin kullanmışsınız, baskı açısından risklidir... kullanılan kağıt gramajı ince ise (80gr) koyu zemin sırt verebilir (arka sayfalara yansır)...
kutular konusunda bültenin böyle genel bir konsepti olsun dedik, sayfa üstünde de fena durmadı hani. 135 gr'a bastık, matbaada siyah zeminlerde bir sıkıntı olmadı. sadece siyah üstüne kırmızı başlıklar biraz sorunlu oldu.
Bu mesajdan alıntı yap
alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 28-02-2012 #4
Genel olarak güzel olmuş.

Eleştirilerim ise şunlar.
Sayfa sonları ve satır hizalamaları sorunlu gibi. Yazıların sonlarını bir düzene sokmak için hiç zahmete girmemişsiniz. Boşluk kullanmayı ben de severim ama boşlukları düzensiz kullanmışsınız.
Bu mesajdan alıntı yap

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 28-02-2012 #5
Genel olarak güzel olmuş.

Eleştirilerim ise şunlar.
Sayfa sonları ve satır hizalamaları sorunlu gibi. Yazıların sonlarını bir düzene sokmak için hiç zahmete girmemişsiniz. Boşluk kullanmayı ben de severim ama boşlukları düzensiz kullanmışsınız.
zahmete girmekten ziyade indesign'ın o konudaki özelliklerini hiç test etme fırsatım olmamasından kaynaklı. ama tabi ki estetik açısından çok önemli bir konu. bir dahaki sayıya o problemimizi çözmüş olacağız inşallah, teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
alicinki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicinki

Grafiker / Ankara

Alt 28-02-2012 #6
zahmete girmekten ziyade indesign'ın o konudaki özelliklerini hiç test etme fırsatım olmamasından kaynaklı. ama tabi ki estetik açısından çok önemli bir konu. bir dahaki sayıya o problemimizi çözmüş olacağız inşallah, teşekkür ederim.
InDesign konusunda, isterseniz, tecrübelerimizi karşılıklı paylaşabiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 29-02-2012 #7
emeğinize sağlık genel olarak güzel çalışma... arkadaşlara katılıyorum, bir kaç nokta dışında gayet güzel...
Bu mesajdan alıntı yap
suzani isimli Üye şimdilik offline konumundadır

suzani(23)

Öğrenci (Grafik) / Kütahya

Alt 29-02-2012 #8
hoş ve şık
Bu mesajdan alıntı yap