Ai de çizgilerle oynamak yardım

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Ai de çizgilerle oynamak yardım Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar corelde düz iki nokta arasındaki bir doğruyu sağ tıklayıp to curve deyince çizginin herhangi bir yerinden tutup sağa sola çekiştirebiliyoruz ya bu özellik illüsratörde varmı yoksa illa ...

coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 17-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corelde düz iki nokta arasındaki bir doğruyu sağ tıklayıp to curve deyince çizginin herhangi bir yerinden tutup sağa sola çekiştirebiliyoruz ya bu özellik illüsratörde varmı yoksa illa çizginin iki başındaki noktalardaki kulakçıklarlamı bu işlemi yapabiliyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 18-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba;

Çizgiyi oluşturduktan sonra Direct Selection tool ile (kısayolu A) yapabilirsiniz.

eğer çizgiye control noktası eklemek isterseniz (A---------------------B) değilde A-----B----C------D------X gibi ve pen tool yardımı ile control noktası ekleyerek ve yine Direct selection tool ile bu noktalardan oynama yapabilirsiniz.

umarım doğru anlatabilmişimdir.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 18-05-2011 #3
* Pen tool (P) Bir nokta koyun, diğer noktaları bıraktığınızda mouse unuzu sağa sola çekin..
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 20-05-2011 #4
Arkadaşlar corelde düz iki nokta arasındaki bir doğruyu sağ tıklayıp to curve deyince çizginin herhangi bir yerinden tutup sağa sola çekiştirebiliyoruz ya bu özellik illüsratörde varmı yoksa illa çizginin iki başındaki noktalardaki kulakçıklarlamı bu işlemi yapabiliyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim
reshape tool ile bükebilirsiniz...... yerine gelince soldaki schale tools'a basılı tutun en alttaki toolsdur... bir çizgiyi ortalarına yakın bir yerinden çekiştirebilirsiniz.... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 23-05-2011 #5
reshape tool ile bükebilirsiniz...... yerine gelince soldaki schale tools'a basılı tutun en alttaki toolsdur... bir çizgiyi ortalarına yakın bir yerinden çekiştirebilirsiniz.... kolay gelsin
harikasınız işte tamda merak ettiğim ben tam anlatamadım galiba ama siz anlayıp cevaplayabilmişsiniz sağolun.
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 23-05-2011 #6
harikasınız işte tamda merak ettiğim ben tam anlatamadım galiba ama siz anlayıp cevaplayabilmişsiniz sağolun.
Rica ederim paylaşmaktan daha doğal ne olabilir ki .... Yeterki istemesini bilelim saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap