ai de pdf ten alınan dosyanın mask larını açma? yardım acil..

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - ai de pdf ten alınan dosyanın mask larını açma? yardım acil.. ...

hknpower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 13-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar selamlar. ai ye atılan pdf lerde her parça mask olarak gelıyor ve ayrı ayrı her bırını mask tan cıkarıyorum ama bu uzun suruyor. hepsini seçip masklardan ayırma imkanımız varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 13-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar selamlar. ai ye atılan pdf lerde her parça mask olarak gelıyor ve ayrı ayrı her bırını mask tan cıkarıyorum ama bu uzun suruyor. hepsini seçip masklardan ayırma imkanımız varmı?
Bu pdf'in üretilirken kullandığı ayarlarla ilgili bir durum ve bildiğim kadarıyla bunun geri dönüşü yok.
Bu mesajdan alıntı yap
hknpower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 13-06-2014 #3
Bu pdf'in üretilirken kullandığı ayarlarla ilgili bir durum ve bildiğim kadarıyla bunun geri dönüşü yok.
cevap için teşekkurler hocam, aslında söyle herhangi bir vektörel programda çevrilmiş pdf leri, o çalışma grup lu olsun yada olmasın pdf tekrar Aİ ye atılınca gruplar oluşuyor. maskelemeler oluşuyor.. parça parça uğraşırsan çıkarabılıyosun ama.. toplu halde çıkarmanın bir yolu vardır dıye düşünüyorum :/
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 13-06-2014 #4
Maskdan kurtarmak istediğin çalışmanın tümünü seç.
alt+ctrl+7 deyince tüm masklı nesneler serbest olur.
Bu mesajdan alıntı yap