Ai de resme kontür nasıl veririm

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Ai de resme kontür nasıl veririm Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben 1 senedir llustrator e geçiş yaptım, programı bayağ çözdüm çok rahat kullanıyorum, freehand aklıma bile gelmiyo ama gel gelelim bu kadar basit bi konuda tıkandım nedense ...

H.Design isimli Üye şimdilik offline konumundadır

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben 1 senedir llustrator e geçiş yaptım, programı bayağ çözdüm çok rahat kullanıyorum, freehand aklıma bile gelmiyo ama gel gelelim bu kadar basit bi konuda tıkandım nedense Ai de resme kontür nasıl veririm

Şimdi mi göremiyorum yok benim programda mı hata var yoksa ai de bu olay çok mu zor anlamadım ama bi türlü yapamadım.
Bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.
Sorumu yazmayı unutuyodum :% gerçi başlığa koydum ama ai de resme nasıl kenarlık stroke verilir???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 25-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
cliping mask yapıp kenarlık verebildim ama bunun daha kolay bi yöntemi olmalı
Bu mesajdan alıntı yap

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2010 #3
farklı bi yöntem blen yok sanırım
Bu mesajdan alıntı yap

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 06-04-2010 #4
güncellAi de resme kontür nasıl veririm
bu kadar grafikerin arasında soruma cevap bulamamak şaşırttı beni.
Demekki millet freehand de hala israrcı
Bu mesajdan alıntı yap
ramazan12345 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramazan12345(27)

Grafiker / Adana

Alt 08-04-2010 #5
dostum stroke var yukarıda iyi bak istersen Ai de resme kontür nasıl veririm
Bu mesajdan alıntı yap

H.Design

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #6
dostum stroke var yukarıda iyi bak istersen Ai de resme kontür nasıl veririm
dostum resmi seçince yukarda stroke çıkıyo mu sen de bi dene istersen Ai de resme kontür nasıl veririm
Bu mesajdan alıntı yap
ramazan12345 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramazan12345(27)

Grafiker / Adana

Alt 08-04-2010 #7
haklısın kardeş resimde çıkmıyor ben bir nesne çizmiştim de Ai de resme kontür nasıl veririm
Bu mesajdan alıntı yap
sinan_ad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinan_ad

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2010 #8
strok'un kısayolu ctrl+f10 yada window menüsünden stroku açabilirsin fakat çizgilere bu şekilde kontor veremezsin. bahsettiğin şey çizgiye kontör vermek ise eğer apparance'yi açmalısın. onu da window menüsünden açabilirsin. açtığında fill ve stroke yazdığını göreceksin. apparance kutucuğunun sağ üstünde küçük bir şekilde üst üste 3 tane çizgi ve yanında ufak bir ok olan yeri göreceksin. ona bas ve add new stroke'u seç. ordan şu anki çizgi kalınlığından daha kalın bir çizgi kalınlığı seç ya da daha ince. rengini de değiştir. istediğin bu mu bilmiyorum. cevaplarsan yardımcı olurum.

birde "object-path-ofset path" var. o da çizimine yada grafiğine kontor verir. sadece çizgiye değil. stroke ise sadece çizgiye kontor verir.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-04-2010 #9
Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 09-04-2010 #10
Şöyle yapın; Görseli seçin ve CTRL + 7 yapın (Macos Cmd + 7) şimdi Stroke verin, dilediğiniz gibi Ai de resme kontür nasıl veririm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları