Aİ de sayfa yapısını nasıl değiştiririm

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Aİ de sayfa yapısını nasıl değiştiririm ...

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 30-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İllustaratorde sayfa yapısını sonradan nasıl değiştirebilirim örneğin yatay A4 boyutuu düşey A4 boyutuna nasıl getiririm.Başlangıçta ayarı yapmak kolay ama çalışmanın yarısında bunu nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Derya ELMAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Derya ELMAS

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 01-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
File/Document Setup
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 01-11-2009 #3
File/Document Setup
Derya Hocam document setup a baktım soruyu ondan sonra sordum orada herhangibir ayar göremedim kusura bakmayın zamanınızı alıyorum Aİ CS4 kullanıyorum trial versiyon ama belirttiğimiz duruma ait ayarlar göremedim orada yardımınız için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Atlanturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Atlanturk

Eğitimci / Konya

Alt 01-11-2009 #4
file/document setup dedikten sonra, örneğin;
A4'ün boyutları yatay 21 cm x dikey 29,7 cm ise, siz bunu yan çevirmek için ise;
dikeyde 21 cm, yatayda 29,7 cm seçersiniz. Eğer çalışmanız kadrajın dışına taşıyorsa çalışmayı tutup alana sürüklerseniz, olur biter.
İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2009 #5
Araçlar panelinden, "Art Board Tools" aracı ile değiştirebilirsin... Kare şeklinde ve dört tarafında kros var gibi görünen araç oluyor kendisi... O aracı alınca zaten artboard seçili hale gelir, üst menü altından istediğin ölçüyü veriyorsun oluyor bitiyor...
Bu mesajdan alıntı yap

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 02-11-2009 #6
Arkadaşlar tamamdır ilginiz için teşekkür ederim bende diyorum neden bulamıyorum bunlar edit artboard diyince hepsini gördüm daha önce bakmıştım ama herşey arka planda beliriyormuş ben aktif pencere aradım ayarları ön yargıları yıkmak gerekiyor demekki Aİ de sayfa yapısını nasıl değiştiririm
Bu mesajdan alıntı yap
statar4 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

statar4

Grafiker / İstanbul

Alt 12-11-2009 #7
arkadaşlar yukarda sayfayı croplamaktan bahsediyoruz galiba onun dışında ai cs3 te new page açtığımızda karşımıza çıkan document profil gibi bir pencereye ulaşma şansımız varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2010 #8
File-New seçtiğinizde ya da ya da dökumanı açtıktan sonra file-document setup tıkladığınızda açılan pencerede orientation diye bir seçenk göreceksiniz. Buradan sayfa yatay veya dikey olarak ayarlanır.
Bu mesajdan alıntı yap