Ai dosyasını PSD ye Çevirme?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Ai dosyasını PSD ye Çevirme? ...

Elbruz46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Elbruz46

Öğrenci (Diğer) / Kahramanmaraş

Alt 07-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ai dosyalarını Adobe İllustrator dışında başka bir programla layerlarıyla birlikte PSD ye çevirebilir miyiz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Elbruz46

Alt 05-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
4 ay önce böyle bir soru sormuşum cevap gelmemiş peki soruyu şöyle tekrar sorayım Ai dosyasını PSD ye Çevirme?

GIMP ile Aİ dosyaları ya da diğer vectör dosyaları katmanlar halinde açılabiliyor mu?

Açılabiliyorsa GİMP ile PSD halinde bunlaru tekrar kaydedebiliyor muyuz?

Niye bize soruyorsun kendin dene diyen arkadaş olursa cevabım Kotalı kullanıcıyım boş yere GİMP indirmeyeyim olmuyorsa...
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 05-02-2010 #3
Sanırım GIMP in böyle bir özelliği yok ama bilen varsa paylaşşın bizimle.Ama Illustrator ile yapabilirsin.AI dosyalarını PSD ve layerlı olarak kaydedebilirsin.

Bunun için Illustratorda File >> Export... u seç.Kayıt türü olarak seçeneklerden "Photoshop (PSD)" yi seç.

OK dediğn zaman "Photoshop Export Options" açılacaktır.Color Mode'u "RGB" seç.Resulotion'ı isteğine göre seç normal 150 iyidir.

Options sekmesindende işaretli olan "Flat Image" çalışamanın tüm layerlarını birleştirir.Onun için altındaki "Write Layers" ı seç.Bu seçenekle aktif olan 2 alt seçeneğe de tik koy.Bu 2 alt seçenek dosyaya maksimum değiştirilebilirliği sağlayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 05-02-2010 #4
Bir resim düzenleme programı için neden illaki gimp? Görselinizi Ps'ye atın ve birçok pluginsten yararlanarak çözüm üretin. Gimp'in size bir artısı olmaz ama PS kullanarak en azından gerçek düzenleme ve efectlerle kolayca sorunuza cevap bulabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Elbruz46

Alt 06-02-2010 #5
Bir resim düzenleme programı için neden illaki gimp? Görselinizi Ps'ye atın ve birçok pluginsten yararlanarak çözüm üretin. Gimp'in size bir artısı olmaz ama PS kullanarak en azından gerçek düzenleme ve efectlerle kolayca sorunuza cevap bulabilirsiniz.
Ben zaten GIMP kullanmıyorum... PS kullanıyorum...

Sadece GIMP in vectorel dosyaları katmanlar halinde PSD ye çevrebilip çeviremediğini merak ettim...

Çünkü PS tek bir katman olarak açıyor bu dosyaları...

Adobe İllustrator ile yapmaya çalıştığımda ise her seferinde hata verip program kapanıyor...

GIMP in bu işi yapıp yapamadığını merak ettim Ai dosyasını PSD ye Çevirme?
Bu mesajdan alıntı yap
zgt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zgt

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2010 #6
Sanırım GIMP in böyle bir özelliği yok ama bilen varsa paylaşşın bizimle.Ama Illustrator ile yapabilirsin.AI dosyalarını PSD ve layerlı olarak kaydedebilirsin.

Bunun için Illustratorda File >> Export... u seç.Kayıt türü olarak seçeneklerden "Photoshop (PSD)" yi seç.

OK dediğn zaman "Photoshop Export Options" açılacaktır.Color Mode'u "RGB" seç.Resulotion'ı isteğine göre seç normal 150 iyidir.

Options sekmesindende işaretli olan "Flat Image" çalışamanın tüm layerlarını birleştirir.Onun için altındaki "Write Layers" ı seç.Bu seçenekle aktif olan 2 alt seçeneğe de tik koy.Bu 2 alt seçenek dosyaya maksimum değiştirilebilirliği sağlayacaktır.

Günlerdir çözüm aradığım, nasıl yapılacağını öğrenmek için çok fazla deneme yapıp, bir çok forum okuduğum bu sorunu sayenizde çözebildim.
Çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sivaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sivaa

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 22-11-2012 #7

Hocam çok teşekkürler yardımınız için işime yaradı sayenizde yarışma kazandım Ai dosyasını PSD ye Çevirme?
Bu mesajdan alıntı yap
DannyOnline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DannyOnline

Webmaster / Muğla

Dosya18
Alt 22-12-2014 #8

Üstadım yazdıklarını adım adım ve tekrar tekrar yaptım. Ancak PSD olarak kaydediyorum da PS'da açınca tek katman olarak görüyorum. Katmanları ayrı ayrı kaydedemiyorum. Nerede bir yanlış yapıyor olabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
gulli isimli Üye şuanda  online konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2014 #9
Şunu Öğreneyim Ondan sonra Çözelim"Aİ" Dosyanız RBG,mi CMYK,mı Export Yaparken
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2014 #10
Üstadım yazdıklarını adım adım ve tekrar tekrar yaptım. Ancak PSD olarak kaydediyorum da PS'da açınca tek katman olarak görüyorum. Katmanları ayrı ayrı kaydedemiyorum. Nerede bir yanlış yapıyor olabilirim?
Illustrator Sorusu

Dikakat edin ama için RGB daha sonra gerekirse CMYK dönüştürürsünüz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları