.ai kaydetme sorunu?...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - .ai kaydetme sorunu?... Sponsorlu Bağlantılar Corel Draw X5 ile hazırladığım dosyaları save as veya export seçeneği ile .ai formatında kaydettiğimde yazılar parça parça bölünmüş hale geliyor. İkinci sorun ise save-save as seçenekleriyle daha ...

.ai kaydetme sorunu?...
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

.ai kaydetme sorunu?...

Alt 22-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel Draw X5 ile hazırladığım dosyaları save as veya export seçeneği ile .ai formatında kaydettiğimde yazılar parça parça bölünmüş hale geliyor. İkinci sorun ise save-save as seçenekleriyle daha alt versiyonda kaydettiğim dosyalar başka bilgisayarlarda açılırken sorun oluyor. Bu sorunların sebei nedir, nasıl düzelir? (Programı kaldırıp tekrar kuracaktım ama zamandan kazanmak için repair komutu verdim herhangi bir düzelme olmadı)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Famer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Famer

Desinatör / İstanbul

Alt 22-12-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sp2 yüklediniz mi?...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2010 #3
Evet yükledim...
Bu mesajdan alıntı yap

Famer

Desinatör / İstanbul

Alt 23-12-2010 #4
Ben genellikle ai 3x versiyon olarak kaydediyorum.. Bi sorun çıkmıyor.. Bir de öyle dene istersen.. Ayrıca gönderme seçeneklerinde text mi seçili yoksa curve mi?...
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2010 #5
Ben de .ai 3x olarak kaydediyorum ve diğer seçenekleri de denedim. Text olarak da curve olarak da denedim sonuç değişmiyor (Export etmeden önce curve çevirmiş oluyorum) her seçenekle parça parça çıkıyor. Alt versiyonda kaydettiğim dosyanın diğer bilgisayarlarda açılmaması için aklına bir şey gelen yok mu?...
Bu mesajdan alıntı yap

Famer

Desinatör / İstanbul

Alt 23-12-2010 #6
Sanırım sorunun çözümünü buldum.. Öncelikle yaptığım denemelerde, içinde delik olan harflerin illustrator e iki parça halinde geldiğini gördüm.. Yani O,D,B gibi harfler...

Sonra iki farklı deneme yaptım, birincisinde ai gönderme seçeneklerinde,"simulate complex filled curves" seçeneğini işaretledim veya tam tersi..

ikincisi yazıyı curve yaptıktan sonra, shape aracı seçili iken yukarıdaki seçeneklerde "Reverse direction" var.. onu seçerek eğri yönünü ters çevirdim.. ve ai olarak kaydettim..

Bunlardan birisi sonuç verdi.. ama öğleden sonra elektrik yoktu. deneme yapamadım.. Hangisinin sonuç verdiğini yazarım yarın sana..
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-12-2010 #7
İki yöntemi de denedim ama sonuç vermedi. İlginiz için tşk.ler...
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-12-2010 #8
pdf yap aide aç
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-12-2010 #9
A.İ. de açmayacağım ki .ai destekleyen başka bir programda açıyorum ve .pdf desteklemiyor...
Bu mesajdan alıntı yap

Famer

Desinatör / İstanbul

Alt 24-12-2010 #10
ilk mesajında alt versiyon olarak kaydettiğin .cdr ların açılmadığını söylemişsin.. Bunun sebebi color styles lar olabilir... Bazı dosyalar da binlerce color styles olabiliyor ve bu dosyalar ya hiç açılmıyor yada çok geç açılıyor... Bunu bi kontrol et bence...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları