Aİ sürükleme sorunu..

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Aİ sürükleme sorunu.. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ilk defa karşılaştığım bir sorun var siz yaşadınız mı bilmiyorum ama çizimler bir biriyle örtüşmüyor? Mesela mouse'dan sürüklüyorum çizdiğim üçgeni, diğer çizimin köşesine sıfırlanmıyor.. Bilmem derdimi anlatabildim ...

Aİ sürükleme sorunu..
nuriQocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuriQocca

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Aİ sürükleme sorunu..

Alt 10-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ilk defa karşılaştığım bir sorun var siz yaşadınız mı bilmiyorum ama çizimler bir biriyle örtüşmüyor? Mesela mouse'dan sürüklüyorum çizdiğim üçgeni, diğer çizimin köşesine sıfırlanmıyor.. Bilmem derdimi anlatabildim mi enteresan değil mi.. tık tık şeklinde hareket ediyorlar takıntısız sürüklenmiyor.. Neyi yanlış yapıyorum ki?

Aİ sürükleme sorunu..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 17-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar ilk defa karşılaştığım bir sorun var siz yaşadınız mı bilmiyorum ama çizimler bir biriyle örtüşmüyor? Mesela mouse'dan sürüklüyorum çizdiğim üçgeni, diğer çizimin köşesine sıfırlanmıyor.. Bilmem derdimi anlatabildim mi enteresan değil mi.. tık tık şeklinde hareket ediyorlar takıntısız sürüklenmiyor.. Neyi yanlış yapıyorum ki?

Aİ sürükleme sorunu..
Geometrik çizimler yaptığınızda kesim noktanız biri misal 10 cm diğeri 10,01 bile olsa bu sorun tüm programlarda karşılaşılır.

Bunun çözümü için tüm ölçülerin eşit olması gerekmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap
nuriQocca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nuriQocca

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Alt 17-10-2012 #3
Teşekkür ederim creedwar 'direct selection tools' ile hallettim artık işimi ama enteresan gelmişti sonra düşündüm belirli koordinatlara göre çizim yapma mantığı ile çalışıyorsa bu programlar olası geldi.. Cevabında bunu destekledi mantıklı..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 19-10-2012 #4
Teşekkür ederim creedwar 'direct selection tools' ile hallettim artık işimi ama enteresan gelmişti sonra düşündüm belirli koordinatlara göre çizim yapma mantığı ile çalışıyorsa bu programlar olası geldi.. Cevabında bunu destekledi mantıklı..
Genelde bu tarz çizimleri mouse ile tut / uygula değil, shift ile basarak orantılı yapmanız dahilinde bu sorun kalmaz. Çözüme ulaştığınız için sevindim. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap