Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym? Sponsorlu Bağlantılar Abiler,Ablalar ve kardeşler merhaba, Ben grafiker değilim.Ancak yapamasam da ilgilenmeyi seviyorum. Alanım WEB Yani grafikleri WEB İçin kullanmaya çalışıyorum. Ancak Örn. Logo,Maskot,Rank,Buton çizimleri Sanırım en iyi Aİ'de oluyor.Ve ...

WSun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

WSun

Öğrenci (Diğer) / Balıkesir

Alt 03-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Abiler,Ablalar ve kardeşler merhaba,

Ben grafiker değilim.Ancak yapamasam da ilgilenmeyi seviyorum. Alanım WEB Yani grafikleri WEB İçin kullanmaya çalışıyorum.

Ancak Örn. Logo,Maskot,Rank,Buton çizimleri Sanırım en iyi Aİ'de oluyor.Ve sonra PS 'ye aktarılıp birşeyler yapılabiliyor. Her neyse ben CD'leri ve Videoları var ancak beceremiyorum.Program çok zor bir de ingilizce.özellikle PEN TOOL kullanmayı çok istiyorum ama zor. bir şekli noktalardan tutup farklı ve güzel şekil haline getiremiyorum. yardımcı olur musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eğer pen tool ile çizeceksen i çizdikten sonra arta kalan kılavuz çizgilerini Alt tuşuyla birlikte mouse sol tuşu ile basılı tutarak çizimleri uzatıp kısaltabilirsin.Yok normal vektörel şekillerde oynama yapmak istersen eğer Direct Tool araçı ile istedigin şekle getirebilirsin. direct tool kısa yolu (A) dır ok ...
Bu mesajdan alıntı yap
Soj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soj(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-07-2012 #3
İstediğiniz kadar çalışma izleyin dinleyin farketmez. Mutlaka uygulama yapıyorsunuzdur ama daha iyi olmak için daha çok çalışmak şart.
Mesela bende pen tool kullanabiliyorum ama yaratıcılık yok Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym? Örnekleri inceleyerek bu eksiğimi gidermeye çalışıyorum, zaman lazım kısacası.

Size bir çalışma şekli önerebilirim. Rastgele vektör olmayan bir çizim alın ve o çizimin üzerinden geçerek denemeler yapın. Gittikçe kullandığınız çizimleri zorlaştırın daha ayrıntılı çizimler kullanmaya başlayın. En faydalı olduğunu düşündüğüm geliştirme tekniği budur benim için. İyi çalışmalar..
Bu mesajdan alıntı yap

WSun

Dosya19
Alt 03-07-2012 #4
İstediğiniz kadar çalışma izleyin dinleyin farketmez. Mutlaka uygulama yapıyorsunuzdur ama daha iyi olmak için daha çok çalışmak şart.
Mesela bende pen tool kullanabiliyorum ama yaratıcılık yok Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym? Örnekleri inceleyerek bu eksiğimi gidermeye çalışıyorum, zaman lazım kısacası.

Size bir çalışma şekli önerebilirim. Rastgele vektör olmayan bir çizim alın ve o çizimin üzerinden geçerek denemeler yapın. Gittikçe kullandığınız çizimleri zorlaştırın daha ayrıntılı çizimler kullanmaya başlayın. En faydalı olduğunu düşündüğüm geliştirme tekniği budur benim için. İyi çalışmalar..

web tasarımdaki PS kursu benim işimi görür mü. Bu arada güzel yorumunuz ve öneriniz için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Soj isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soj(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-07-2012 #5
web tasarımdaki PS kursu benim işimi görür mü. Bu arada güzel yorumunuz ve öneriniz için teşekkür ederim.
Rica ederim.
Hayır web tasarım eğitimi veren kurslar Ps eğitimini kabadan verirler. Size pentool yada diğer araçların ne işe yaradığını öğretip çalışma isterler. Yakın zamanda web tasarım kursu aldım ama inanın benim ps bilgim daha iyiydi diyebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Imortall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Imortall

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2012 #6
Hayır konuyu açan arkadaşın sorusuna verilmesi gereken cevabı ben verdim adam oralı bile olmamış Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym?) ama nedense bayan arkadaşın yaptıgı öneri gerçekten çok faydalı herif onunla ilgilenmiş Aİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym?)) teşekkür ederiz soj ...
Bu mesajdan alıntı yap

WSun

Alt 04-07-2012 #7
Benim derken kendi aldığınız eğitim mi başka birşey miAİ ve Pen Tool Kullanımını Geliştirmek İçin Ne yapmalıym?
Bu mesajdan alıntı yap