AIde BağımsızCetveller

Illustrator - AIde BağımsızCetveller Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, AI CS4 de çoklu açılan sayfalarda Cetvelin başlangıcının her sayfada sıfırdan başlamasını istiyorum ama olmuyor. Bağımsız bir şekilde FH deki gibi her sayfa başlangıcı sıfırdan başlayamazmı? Yarmdılarınız ...

AIde BağımsızCetveller
yasinozkanin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasinozkanin

Grafiker / Antalya

AIde BağımsızCetveller

Alt 15-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

AI CS4 de çoklu açılan sayfalarda Cetvelin başlangıcının her sayfada sıfırdan başlamasını istiyorum ama olmuyor.

Bağımsız bir şekilde FH deki gibi her sayfa başlangıcı sıfırdan başlayamazmı?

Yarmdılarınız için peşinen teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Yasin OZKAN
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yasinozkanin

Grafiker / Antalya

Alt 21-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tekrardan merhabalar,

Soruma malesef sizlerden bir cevap alamadım. Ama sağlam bir kaynaktan öğrendim sorunun cevabını sizinle paylaşmak istiyorum.

Malesef AI CS4 de, her sayfa için bağımsız cetvel kullanımı yok (artboard rulers seçeneği ile karıştırmayalım), AI CS5 ile birlikte bu seçenek yenilikler arasında varmış.

Teşekkürler
Yasin OZKAN
Bu mesajdan alıntı yap
ShotOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShotOne

Grafiker / Denizli

Alt 02-06-2010 #3
Tekrardan merhabalar,

Soruma malesef sizlerden bir cevap alamadım. Ama sağlam bir kaynaktan öğrendim sorunun cevabını sizinle paylaşmak istiyorum.

Malesef AI CS4 de, her sayfa için bağımsız cetvel kullanımı yok (artboard rulers seçeneği ile karıştırmayalım), AI CS5 ile birlikte bu seçenek yenilikler arasında varmış.

Teşekkürler
Yasin OZKAN
1.
Shift + o tuş kombinasyonu ile çalışma alanında yeni bir sayfa daha oluşturuyoruz.

2.
wiev / show artboard rules seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

3.
Çalışma alanımızdaki sayfalardan istediğimiz birinin üzerine tıkladıgımızda cetvel o sayfa üzerinde belirgin hale geliyor.
Bu mesajdan alıntı yap

yasinozkanin

Grafiker / Antalya

Alt 03-06-2010 #4
shotOne,

ben bu soruyu sorar iken, sorumun paratez içinde "artboard rules" seçeneğinden farklı olduğunu belirtmiştim.

Her sayfa için -FH kullanıcıları bilir- bağımsız cetvel kullanımı vardır ama bu özellik malesef yeni sürüm CS5 dışında başka bir sürümde yok.
Saygılarımla.
Yasin OZKAN
Bu mesajdan alıntı yap
ShotOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShotOne

Grafiker / Denizli

Alt 03-06-2010 #5
o kısmı görmemişim kusura bakma AIde BağımsızCetveller
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 04-06-2010 #6
CS5 'te bir Artboard rules özelliği gelmiş, güzel bir gelişme fakat FH'deki ile kıyaslanacak kadar iyi olmamış.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
aıde bağımsızcetveller

Kapat
Şifremi Unuttum?