Ai'de katman özellikleri var mı?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Ai'de katman özellikleri var mı? Sponsorlu Bağlantılar Yine ben Arkadaşlar ai de ps deki gibi, dış ışık , iç ışık, kabartma v.s.. özellikler var mı? varsa nerdeler :angel:...

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 07-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yine ben Ai'de katman özellikleri var mı? Arkadaşlar ai de ps deki gibi, dış ışık , iç ışık, kabartma v.s.. özellikler var mı? varsa nerdeler :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Taners isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Taners

Grafiker / Antalya

Alt 07-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bunları arıyorsun sanırım ?

Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2012 #3
Ai' effect kullanacaksanız baskıda dikkatli olmalısınız. Verdiğiniz tüm değerlerin normal ölçüde ve görünürlükte çıkması için çalışmanın sonunda Object / Expand yapmayı unutmayın. Kötü sonuçlar ile karşılaşmazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-05-2012 #4
Ai' effect kullanacaksanız baskıda dikkatli olmalısınız. Verdiğiniz tüm değerlerin normal ölçüde ve görünürlükte çıkması için çalışmanın sonunda Object / Expand yapmayı unutmayın. Kötü sonuçlar ile karşılaşmazsınız.
İkinizede teşekkür ederim arkadaşlar..

Şimdi bir sorum daha olacak, ben ai cs3 kullanıyorum ve gölge verdiğim zaman ps deki gibi istediğim şekilde fareyle yerini değiştiremiyorum. Açı felanda yok, ps de gölge için baya bi ayar çıkıyor. Ai de bu özellikler yok mu? yoksa yeni versiyonlara eklediler mi?

Şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 14-05-2012 #5
katman var da biz kullanalım diye deyil. Program her harakette yeni bi katman açıyor. Sanki programın yazılım dili katmanmış gibi. hiç bulaşmayın. gerek te yok zaten. Eğer PDF bastıracaksanız expand seçeneine gerek yok, eğer pdf bastırmayacaksanız mutlaka expand edin. Hatta Corel de açılıp öyle montajlanacaksa, komple işi tif olarak gönderin. nemelazım Ai'de katman özellikleri var mı? Vektörel program gölgesi anca o kadar oluyor. 5.5 a kadar gölge ara yüzü hep aynı, 6 a değiştimi görmedim daha...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-05-2012 #6
katman var da biz kullanalım diye deyil. Program her harakette yeni bi katman açıyor. Sanki programın yazılım dili katmanmış gibi. hiç bulaşmayın. gerek te yok zaten. Eğer PDF bastıracaksanız expand seçeneine gerek yok, eğer pdf bastırmayacaksanız mutlaka expand edin. Hatta Corel de açılıp öyle montajlanacaksa, komple işi tif olarak gönderin. nemelazım Ai'de katman özellikleri var mı? Vektörel program gölgesi anca o kadar oluyor. 5.5 a kadar gölge ara yüzü hep aynı, 6 a değiştimi görmedim daha...
Hıım.. Anladım gibi sanki :smile:

Ya bu vektörel progralarım vektörel tasarımlar yapması haricinde ps den daha iyi diyebileceğiniz bir yönü var mı? Hepsi basit gelmeye başladı gözümde :angel:

Bizim matbaacı çalışmayı tiff istiyor zaten, e tiff de vektörel bir format değil zaten, o zaman ben kendimi kasmayım mı vektörel programlarla? Ben yazılarda çıkan çok ufak bozukluklar olmasın diye vektörel öğrenmeye çalışıyorum , tiff olarak göndersemde vektörel çalıştığım zaman kaliteli mi çıkar?

Garip bir ikilemdeyim ps ilemi devam edeyim yoksa bırakıyım mı diye.12 puntonun altındaki ince karekterli yazılarda kırılmalar oluyor sinir oluyorum müşteri farketmesede..
Bu mesajdan alıntı yap

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 14-05-2012 #7
öyle olmaz güzel kardeşim, birinin fotoşopta 1 günde yaptığın işi bir başkası ps+
vektörel bir program ile 1 saate yapar, Hatta ai ile işler çok seri ve sorunsuz çözülebilmektedir. PS yi artık anca fotoğraf editlemek için açıyorum mesela... Ha sen istiysan PS de yap, yap ama, yarın 100 sayfalık bi katalog geldiğinde çok canın yanar benden söylemesi Ai'de katman özellikleri var mı?

Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 14-05-2012 #8
Photoshop'ta resimleri yerleştir. Büyük puntolu yazıları yaz, efekt ver.
Sonra İllustrator'u aç. Resmi place ile al. Küçük puntolu veya efekt vermeyeceğin (veya illustratorun vereceği efektleri yeterli bulduğun) yazıları İllustratorde yaz. İllustrator veya PDF formatında yolla.
Bu mesajdan alıntı yap

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 14-05-2012 #9
öyle olmaz güzel kardeşim, birinin fotoşopta 1 günde yaptığın işi bir başkası ps+
vektörel bir program ile 1 saate yapar, Hatta ai ile işler çok seri ve sorunsuz çözülebilmektedir. PS yi artık anca fotoğraf editlemek için açıyorum mesela... Ha sen istiysan PS de yap, yap ama, yarın 100 sayfalık bi katalog geldiğinde çok canın yanar benden söylemesi Ai'de katman özellikleri var mı?
Peki bu hızı vektörel programların hangi özellikleri sağlar? Ben dediğini yaptım, tasarımı ps de bitirdim sonra ai de yazıların üzerinden geçtim ama dolayısıyla daha çok zaman harcadım :smile:

Bir keresinde her şeyi hazır bir faaliyet raporunun a4 boyutunda 40 sayfasını bir günde hazırlamıştım ps de

2 saatte de 12 sayfalık başka bir işi bitirmiştim Ai'de katman özellikleri var mı?
Bu mesajdan alıntı yap

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 14-05-2012 #10
ya şimdi onu ben sana bedava anlatmam xD... Kurcalıcan, sitedeki dersleri incelicen, video anlatımlara bakcan... vs. Bu forum bu sorduğun sorunun cevabını içeren bir dünya başlıkla dolu...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları