ajans için kurumsal kimlik çalışmam

Deneme Çalışmalar - ajans için kurumsal kimlik çalışmam ...

berraa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berraa

Grafiker / İstanbul

Dosya23

Alt 02-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba ajansımız için kurumsal kimlik çalışmaları yapıorum bir süredir..içlerinden begendiğim bu çalışma oldu ama kartvizit hariç..

kartvizite nasıl bir uygulama yapmalıyım bilemiyorum çok fazla kafa yordum ve yapboz yapdım açıkcası tıkandım ve buraya ekleyerek sizlerin yorumunu almak istedim.. bana fikir verebilir misiniz yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AlmilaS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlmilaS

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
iyi akşamlar. bazen insan yap yap tıkanıyor ya da kal geliyor geçmiş olsun, tez zamanda tıkanmalar açılsın ajans için kurumsal kimlik çalışmam fikirlerimi belirtmek isterim:

- antetlide soldaki turkuaz bantı az daha kalın tutup, logoyu sağa alarak da deneyebilirsin. Bu haliyle de iyi; benimki alternatif düşünce. Ama alttaki adres bölümü mutlaka küçülmeli. Adresler 9, bilemedin 10 puntodan sonra bence çok itici oluyor.
- yine antetlide logo ve sayfanın üst kenarı arasında biraz daha boşluk olabilir. 1 - 1,5 cm kafi, adres ve alt kenar arasındaki mesafeyi de kapatabilirsin. 7-8 mm gibi olabilir.
- bazen sadelik en iyisidir. Kartvizitteki (sanırım arka kısım olarak düşünmüşsün) en ortadaki dağınık logolar hoşuma gitti. beyaz zemin güzel. ön yüz için de antetlideki bant mantığını (turkuaz-gri) kartı dikey tutarak solda konumlandır yeterli diye düşünüyorum. Ortalama 3,5 cm genişliğinde logo ve dar tip fontla yazılan adresler şık duracaktır. İsim ve adres, soldaki çizginin grisinde olabilir. Ya da isim siyah olur da ünvan, adres vb gri görünür.
- Alttaki zarf ise zarfa da antetlinin bant mantığı taşınabilir. Böylelikle kurumsallık devam eder, tüm evraklarda bütünlük sağlar. Tabi logonun genişliği çok daha küçük olmalı, adres de hemen logo altında konumlandırılabilir.

Kolaylıklar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

berraa

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #3
Almilas : çok teşekkür ederim inan çok iyi geldi farklı bir yorum almak..gerçekten insan tıkandığı noktada beyni duruyor sanki bir de aciliyet olunca ajans için kurumsal kimlik çalışmam

dediklerini denicem çok teşekkürler tekrar (:
Bu mesajdan alıntı yap
defrost isimli Üye şimdilik offline konumundadır

defrost

Hiç Biri / Antalya

Alt 02-07-2012 #4
Merhaba

Çalışmalarınız iyi görünüyor emeğinize sağlık yalnız kartlarda kullandığınız renk hoşuma gitmedi ortadaki beyaz kart arka kısım olarak hiçte fena değil üzerindeki logolar biraz daha silik olursa daha güzel durabilir ön kısım içinse logoda kullandığınız turkuvaz rengi zemin için logoyu ise beyaz yaparsanız veya ön kısım ve arka kısımın renlkleri dediğimin tam terside olabilir
birinci kartta kullandığınız üç adet şeriti iki adet yapıp iç taraftaki diğerine göre biraz daha ince olursa daha güzel görünüceğini düşünüyorum
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

berraa

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #5
defrost teşekkür ederim çok yorumunu dikkate alıcam değişiklik yapınca eklicem tekrar.. ben istiyorum ki sade ama dikkat çekici olsun..bu yüzden de soft renk tercih ettim..
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 02-07-2012 #6
Logo zaten kalıcı sanırım.
Logodaki fikiri çok beğendim ama clipart / resim olmayıp daha estetik hale gelse harika olurdu bence ajans için kurumsal kimlik çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap

berraa

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2012 #7
Logo zaten kalıcı sanırım.
Logodaki fikiri çok beğendim ama clipart / resim olmayıp daha estetik hale gelse harika olurdu bence ajans için kurumsal kimlik çalışmam
aslında yazının arkasında fotograf vardı sonra ben fotografı brush yaptım öyle uyguladım.. bu daha hoş geldi gözüme..evet harika olsun istiyorum ajans için kurumsal kimlik çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
mamican isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mamican

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2012 #8
çalisma güzel fakat gözüme takılan bir iki sıkıntı var anteli veya a-4 üzerindeki kız kulesinin opacitysi çok fazla amaç transparan görünüm sağlamak olduğu gibi yansıntmak değil. bir diğer konu ise logonu okadar bariz büyütüp kullanmasan daha sevimli olur benim kanaatimce. iyi calismalar dilerim
Bu mesajdan alıntı yap

berraa

Grafiker / İstanbul

Alt 03-07-2012 #9
çalisma güzel fakat gözüme takılan bir iki sıkıntı var anteli veya a-4 üzerindeki kız kulesinin opacitysi çok fazla amaç transparan görünüm sağlamak olduğu gibi yansıntmak değil. bir diğer konu ise logonu okadar bariz büyütüp kullanmasan daha sevimli olur benim kanaatimce. iyi calismalar dilerim
evet kocaman olmuşlar şuan düzenliorum yeniden.. gerekli ayarı verdim ajans için kurumsal kimlik çalışmam tşkler
Bu mesajdan alıntı yap
asiprensasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asiprensasi

Grafiker / Ankara

Alt 03-07-2012 #10
Paydos etmeye niyetimiz yok galiba ajans için kurumsal kimlik çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları