Aklımda 1-2 Soru İşareti Var

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Aklımda 1-2 Soru İşareti Var ...

AlkanGraphic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AlkanGraphic

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Dosya23

Alt 17-04-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben kendi çapımda 5 yıldır tasarım yapıyorum. Kendim kurcalayarak öğrendim. Bu sene bu işi ciddi yapmaya karar verdim. Ama aklımda bi kaç soru var;

1) Mesela ben afiş, logo, albüm kapağı, kitap kapağı, bilet, menü tasarımlarından herhangi birini yaptım diyelim. Bunları baskıya verirken kalitesini kesin olarak hd ve net istiyorum ne yapmam lazım.

2) Yaptığım (afiş, logo, albüm kapağı, kitap kapağı, bilet, menü tasarımı) tasarımı bitirdim ve bunu internete atmak istiyorum ama mesela facebook'a attığımda kalite çok bozuluyo ve kötü gözüküyo. Yaparken yanlış ebatlardamı yapıyorum (1920x1080 ya da 1280x720 yapıyorum) yoksa farklı bir şekildemi kaydetmem lazım?

3) Logom profil fotoğrafımda gördüğünüz şekildedir. Bunu daha sade ve beni anlatan bişey olarakmı yapayım (nike logosu gibi) yoksa bu güzelmi sizce?

Cevapları bekliyorum şimdiden teşekkürler Aklımda 1-2 Soru İşareti Var
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AlkanGraphic

Alt 18-04-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar cevap verebilecek biri yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 18-04-2014 #3
Öncelikle logo sana kalmış yapanda kullananda sensin çünkü.Facebook resim atarsan yükleme sonrası illaki site tarafından kalite düşürmesi yapılacaktır.Baskıya iş gönderme konusunda ise kullandığın yazılım formatında gönderirsen kalitede bozukluk olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

AlkanGraphic

Alt 18-04-2014 #4
Teşekkürler hocam
Bu mesajdan alıntı yap