Aktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Aktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması Sponsorlu Bağlantılar Yorum ve eleştirileriniz bekliyorum.Sorular alıntıdır.Font ve sorular hariç hazır öğe kullanılmamıştır....

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 02-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yorum ve eleştirileriniz bekliyorum.Sorular alıntıdır.Font ve sorular hariç hazır öğe kullanılmamıştır.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasvera isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasvera

Grafiker / İstanbul

Alt 02-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
güzel olmus sadece matematik yazısı olmamıs geldi bana birde bu çok renkli galiba ben de ki ise sadece iki renkli bir çalısma Aktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 02-04-2009 #3
Çalışma gayet başarılı ve çalışmayı yapan ellerde eli öpülesi ellerAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması
Tebrikler.Başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 03-04-2009 #4
Yorumlar için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #5
görsele yorum yapacağıma durmuş soruları çözüyorum beynın sulandı tabıAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
sercan001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercan001

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2009 #6
ben matematik yazısını beğendim ama biraz daha büyük olabilirdi galiba
ancak hatalı olabilrim belki ama bunu bastırmaya kalktığınızda ek renk ek masraf olarak görülür. müşteride her zaman ek masraftan kaçınır.
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 03-04-2009 #7
görsele yorum yapacağıma durmuş soruları çözüyorum beynın sulandı tabıAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması
Sorular da gel beni çöz diyor resmen amaAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması

ben matematik yazısını beğendim ama biraz daha büyük olabilirdi galiba
ancak hatalı olabilrim belki ama bunu bastırmaya kalktığınızda ek renk ek masraf olarak görülür. müşteride her zaman ek masraftan kaçınır.
Matematik yazısı daha büyük oldu mu çalışmayı bozar diye bu boyutta yaptım.Ama denenebilir tabi.Renk konusuna gelince sorularda bazı vurgular istendi.Müşteri beğenmezse değiştirmek çok da zor değil renkleriAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
hilmicekic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hilmicekic

Eğitimci / Van

Alt 03-04-2009 #8
ilköne eline sağlık diyorum arkadaşım ama gözüme çarpan birkaç hususa değinmek istiyorum.
Tasarım açısından.
*sayıların (pay ve paydaların) kesir çizgilerine olan uzaklıkları eşit değil.
*kesirler karşılaştırılırken ortalarındaki matemetik işaretlerine olan uzaklıkları eşit değil. Mesela 4. soruda kesirler B seçeneğinde ='e yakınken C seçeneğinde < işaretine uzaklar.
*Kesir çizgileri birbirleriyle aynı hizada değil. Örnek 5.Soru
*6. Soruda ise 10 eşit parçaya ayrılan görselin ortasındaki çizgi daha kalın. Ve köşelerinde hafif ovallik var. Böyle olunca bütün gibi gözükmüyor. Sanırsam iki tane çizip birleştirmişsiniz.
*Bunlar çok önemli. "Matematik Öğretimi" dersinde eşittir çizgisinin birini diğerinden kısa yaptım diye hoca o soruya puan vermemiştiAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması

Gelelim Sorulara
*Bazı sorularda ".....=? işleminin sonucu kaçtır?" demişsiniz. Zaten soruların alıntı olduğunu söylemiştin. Ama burada =? yazmana gerek yok. İki defa işleminin sonucunu sormuş oluyorsunuz. Direk işlemi yazıp "...işleminin sonucu kaçtır?" desen daha güzel olur.
*1. soruda kesme işaretinden sonra bir problem var sanırsam.
*4. soruda seçeneklerden hepsi doğru. Ama B seçeneğini 1 eksi 2 bölü 3 = 5 bölü 3 dersek yanlış olur.
*5. sorunun cevabı 1 bölü 6 olacak. seçeneklerde yok. Aklınızda bulunsun hiçbir soruda katlama yapmayın. Cevabı seçenekelre ya olduğu gibi yazın ya da sadeleştirin. Yani cevabı 12 bölü 24 olan bir soruda seçeneklere ya direk 12 bölü 24 yazın ya da 1 bölü 2 gibi sadeleştirin. 24 bölü 48 gibi katlamayın. O cevap da doğru olur ama gerek yok.

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 03-04-2009 #9
ilköne eline sağlık diyorum arkadaşım ama gözüme çarpan birkaç hususa değinmek istiyorum.
Tasarım açısından.
*sayıların (pay ve paydaların) kesir çizgilerine olan uzaklıkları eşit değil.
*kesirler karşılaştırılırken ortalarındaki matemetik işaretlerine olan uzaklıkları eşit değil. Mesela 4. soruda kesirler B seçeneğinde ='e yakınken C seçeneğinde < işaretine uzaklar.
*Kesir çizgileri birbirleriyle aynı hizada değil. Örnek 5.Soru
*6. Soruda ise 10 eşit parçaya ayrılan görselin ortasındaki çizgi daha kalın. Ve köşelerinde hafif ovallik var. Böyle olunca bütün gibi gözükmüyor. Sanırsam iki tane çizip birleştirmişsiniz.
*Bunlar çok önemli. "Matematik Öğretimi" dersinde eşittir çizgisinin birini diğerinden kısa yaptım diye hoca o soruya puan vermemiştiAktaş Yayıncılık Yaprak Test Çalışması

Gelelim Sorulara
*Bazı sorularda ".....=? işleminin sonucu kaçtır?" demişsiniz. Zaten soruların alıntı olduğunu söylemiştin. Ama burada =? yazmana gerek yok. İki defa işleminin sonucunu sormuş oluyorsunuz. Direk işlemi yazıp "...işleminin sonucu kaçtır?" desen daha güzel olur.
*1. soruda kesme işaretinden sonra bir problem var sanırsam.
*4. soruda seçeneklerden hepsi doğru. Ama B seçeneğini 1 eksi 2 bölü 3 = 5 bölü 3 dersek yanlış olur.
*5. sorunun cevabı 1 bölü 6 olacak. seçeneklerde yok. Aklınızda bulunsun hiçbir soruda katlama yapmayın. Cevabı seçenekelre ya olduğu gibi yazın ya da sadeleştirin. Yani cevabı 12 bölü 24 olan bir soruda seçeneklere ya direk 12 bölü 24 yazın ya da 1 bölü 2 gibi sadeleştirin. 24 bölü 48 gibi katlamayın. O cevap da doğru olur ama gerek yok.

Kolay gelsin...
Konuyu ilk açtığımda soruların alıntı olduğunu yazmıştım.Dolayısıyla sorular özgün olmadığı için sadeleştirme dahil herhangi bir değişiklik yapmadım.

Dikkatinizden ötürü sizi kutlamak isterim.Zaten grafikerler.net bu sebepten dolayı çok hoşuma gidiyor.Dikkatimizden kaçan hususları bir başka arkadaşımız görüp ikaz ediyor.Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
hilmicekic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hilmicekic

Eğitimci / Van

Alt 04-04-2009 #10
Rica ederim...
Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları