alfa kanalı nedir

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - alfa kanalı nedir Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar bu foruma yeni üye oldum ve çok sevdim ..benimde bir sorum olacaktı alfa kanalı nedir bana ayrıntılı anlatacak biri çıkarsa sevinirim ..photoshop kitabını aldım ama gene ...

alfa kanalı nedir
sinsi-34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinsi-34

Grafiker / İstanbul

alfa kanalı nedir

Alt 08-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar bu foruma yeni üye oldum ve çok sevdim ..benimde bir sorum olacaktı alfa kanalı nedir bana ayrıntılı anlatacak biri çıkarsa sevinirim ..photoshop kitabını aldım ama gene yeterince bilgi bulamadım ..burdaki arkadaşlardan yardım ..şimdiden teşekkür ederim ...ayrıca bu forumu kuran yöneten ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum..
Allah razı olsun ....

birde mask ,quick mask konularını aydınlatırsanız sevinirim tşk...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A1(36)

Alt 08-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Alfa kanalları kısaca seçim alanı oluşturma,maskeleme, saydamlık gibi işlemlerde kullanılırlar. Örneğin alfa kanalı ile dekube dahi yapabilirsiniz. Photoshopta seçim alanını kaydettiğinizde chanel bölümünde alfa kanalı oluşturur. Tabii kanallar ve masklar çok kapsamlı ve öğrenilmesi zor bir konudur. İleride masklar konusunda ders hazırlamayı düşünüyoruz... Tabii o konular burada 2 cümle ile anlatılabilecek konular değiller.
Bu mesajdan alıntı yap
sinsi-34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinsi-34

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2007 #3
teşekkür ediyorum açıklamaların için ...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
alfa, kanali, nedir