align edemiyorum

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - align edemiyorum Sponsorlu Bağlantılar Illustrator cs 5 te align etmek ne kadar zor, mesela bir karenin iki köşesini başka birşeye align etmek istiyorum direct selection tool la karenin iki köşesine tıklayıp seçiyorum ...

align edemiyorum
sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

align edemiyorum

Alt 22-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Illustrator cs 5 te align etmek ne kadar zor, mesela bir karenin iki köşesini başka birşeye align etmek istiyorum direct selection tool la karenin iki köşesine tıklayıp seçiyorum sonra algn etmek istediğim objeyi seçiyorum align diyorum saçmalıyor

bir sayfanın içindeki bir kutu ve içindeki yazıyı ortalamak istiyorum align dediğimde kutuyu yerinden oynatarak align ediyor

bu sorunları nasıl aşabilirim?:sleepy:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
illastratorun her versiyonunda olan birşey bu maalesef freehand gibi değil seçili objelerin tümünü yerinden oynatarak ortalıyor, programdan kaynaklı bir olay bu.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
mehmet_dogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmet_dogan

Matbaacı / Bursa

Alt 22-11-2010 #3
illustrator de nesneleri seçtikten sonra (1-2-3 farketmez) sabit kalmasını istediğiniz nesnenin üzerinde tıklayınız (herhangi bir tuşa basmadan) ve hizalamayı ardındanda yapınız.
Bu mesajdan alıntı yap
sessizsu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sessizsu

Grafiker / İstanbul

Alt 23-11-2010 #4
aa 40 yıl düşünsem bu şekilde align etmek aklıma gelmezdi, artık noktaları tutarak fh deki gibi align edemeyecek olsak ta en azından kutular kaymayacak teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
muhammed008 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhammed008

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 03-12-2010 #5
Yinede dikkat ediniz. Referans kutuyu da 5/10 pixel oynatabiliyor. Eğer ki yerleri önemliyse sonradan x-y leri tekrar kontrol etmek gerekebilir.
Bu mesajdan alıntı yap