Allah vergisi yetenek yetermi grafiker ve illüstratör olmaya

Temel Tasarım İlkeleri - Allah vergisi yetenek yetermi grafiker ve illüstratör olmaya Sponsorlu Bağlantılar Açıkcası bu alan doğrumu onu da bilmiyorum ama Allah vergisi yetenekmi insanı iyi bi grafiker yapıyor yoksa gerçekten bu işin egitimini alarakda güzel biyere ii bi grafiker olmaya ...

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Açıkcası bu alan doğrumu onu da bilmiyorum ama Allah vergisi yetenekmi insanı iyi bi grafiker yapıyor yoksa gerçekten bu işin egitimini alarakda güzel biyere ii bi grafiker olmaya yetermi ,bakıyorum da adamın biri dehşet resimler çiziyor gölgeler efectler veriyor süper fotograf gibi işler çıkarıyor diger yandan bakıyorum öyle güzel dergi kapakları komposizyonları yapılıyor ki insan imreniyor yani benim merak ettigim bunun bir egitimi varmı, kendini geliştirmenin. yoksa Allahın bize bahşettikleriylemi yetincez... varsa tavsiyelerizi merakla bekliyorum iyi çalışmalar saygılarla (artık profosyenellik zamanı geldi dimi haksızmıyım Allah vergisi yetenek yetermi grafiker ve illüstratör olmaya....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Synaps isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Synaps(36)

Webmaster / İstanbul

Alt 16-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sadece eğitim yeterli olmuyor tabii ki, çalışma hayatın sana en büyük tecrübeyi kazandıracak ve ardından kendi yeteneklerin çıkıyor. Sen farkında bile olmuyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap
ufukdural isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukdural(52)

Hiç Biri

Alt 16-02-2008 #3
yetenek olmazsa olmuyor arkadaşım..
tasarım tamamen yetenek işi, grafikerlik ise eğitim ile birlikte gelişir..
akademik eğitim elbette gerekli..
ama en büyük tecrübe ve ufkun açılışı bana göre çalışma hayatı..

saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-02-2008 #4
Ben hiç şarkı söyleyemem, işte o kulak denen şey bende yok... Simdi ben şarkıcı olcam desem beni egitmek mükünmü bilmem... bana olanaksızmış gibi geliyor. Ne ilginçtir ki hiç gelişmeyen kulaklarim yerine herşeyi çok iyi gören gözlerim var. Çocukken çizmek beni mutlu ediyordu ve duymuyordumAllah vergisi yetenek yetermi grafiker ve illüstratör olmaya (sagırlıktan bahsetmiyorum, çizerken dünya ile ilişkim kesilir benim). Bu sadece bir alt yapi diye düşünüyorum çünkü uzun yıllar süren eğitim hayatımda, ögrendiklerim koca bir ömür. Okul temel taş. Çalıştıgım iş yerleride ikinci okul. Pratikle teoriyi birarada paralel bir yolda katetmek en dogrusu. Grafiker olmak istiyorum diyen kardeşlerime benim önerim şu, mutlaka ilgili bir okulu kazanmaya çalişin, 2. sınıftan sonrada hep bir işiniz olsun...Ben %10yetenek %45 okul % 45 piyasa diyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Koyu_Beyaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Koyu_Beyaz(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-02-2008 #5
Okumak tabiki önemli, bu işin tekniğini tarihini öğrenmek çok önemli ama yetenek yoksa eğitim bir yere kadar gider bence, en büyük göstergesi de güzel sanatlarda yetenek sınavına tabi tutulması... Eğitim alıp yeteneği olmayanda da bir eksiklik vardır, yeteneği olup da eğitimi olmayanda da bence... Belki eğitimi olmayan çalışma tecrübeleri sayesinde o açığı tamamen olmasa da bir nebze olsun kapatır ama yeteneğin sonradan var olması tartışılır.
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 17-02-2008 #6
valla eğitim şart ama ben eğitim için illaki okula gidilmesinin şart olduğuna inanmıyorum kendi kendinizide eğitebilirsiniz. ama öğrenme azmi şart ve bazı şeylerde tecrübeyle zamanla öğreniliyor bunuda piyasaya düşünce anlıyorsunuz.

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-02-2008 #7
mrb
ben tasarım yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz yol gösterirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
lirikajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lirikajans

Grafiker / Adana

Alt 22-02-2008 #8
tasarımcı nedir?

- güncel hayatı takip eden..
- yeniliklere açık bir beyni olan..
- aklına gelen ilk fikirin herkesin aklına gelen, ilk fikir olfuğunu bilen ve kabullenen.
- en az iki sene boyunce desen eğitimi alan(bu önemli bir ayrıntıdır, herşey bilgisayarla olmaz eskizleriniz gerçekci olabilmesi için kalemi fıçayı ve kağıdı bilmeniz gerekir..) not: bu büyük ajanslarda işe yarar, küçük ajanslarda ve matbaa larda bu işe yaramaz.
- tasarımın resimle alakası olmadığını, tasarlanan şeyin tasarımcısı olmadanda işe yaramsı gerektiğini bilen.. (tabloları anlayabilmek için ressamın hayatı hakkında bilgi edinmeniz gerekir.)
- tasarım programlarını kullanıyorum diye hava attığı zaman bilgisayar operatöründen farkının kalmayacağını bilen..
- Emeğine ve fikirlerine fiyat biçilirken haksızlığa uğradığı zaman içi sızlayana
- fotoraf makinesini bilen, çerçeveden ne zamn ve nasıl bakılacağını hissdene
- filmleri izleyip, ana karterlerin ve figüranların üstündeki kıyafetlerden tutunda arkadaki set görüntülerini inceleyen, (bütün yenilikler filmlerle gelmiştir.. ör. cep telefonu "uzayyolu"

şimdi soruyorum size bende f1 pilotu olmak istiyorum....

olabilirmiyim sizce....

arkadaşım anlatmak istediğim şu bundan bir kaçgün öncede bir arkadaş daha tasarımcı olamadan reklam ajansı kuruyor ve nekadar para kazanacağını soruyordu...
sizleri profesyonel olmaya davet ediyorum...
pro: yaptığı en iyi işi paraya çeviren adama pro denir..

alınan varsa kusura bakmasın..
Bu mesajdan alıntı yap
ErdeN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErdeN

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Alt 23-02-2008 #9
eywallah lirikajans çok ii sölemişsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sait SANCAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sait SANCAK

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 23-02-2008 #10
Grafikerlikte yetenek çok önemli değildir, bilgi ve deneyim daha önemlidir, kaç tane grafiker resim çizebiliyor yada bir objenin görünüş şekillerini (Üstten, Alttan Vs.) görebiliyor, ama güzel grafik çalışmaları çıkara bilirsiniz bu sadece eğitim ile alakalı olduğunu düşünmekteyim... (Şahsi Görüşümdür) Allah vergisi yetenek yetermi grafiker ve illüstratör olmaya
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
allah, vergisi, yetenek, yetermi, grafiker, illstratr, olmaya