Alpha değeri

Flash - Alpha değeri ...

Alpha değeri
daglisahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

daglisahin

Hiç Biri / Amasya

Alpha değeri

Alt 11-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar f8 ile kütüphaneye eklediğimiz grafikleri tekrar sahneye çağırdığımız zaman ve ihtiyaç oldu alpha değerini 0 yapamıyorum. Çözümü varmıdır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

herz aus stahl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

herz aus stahl

Eğitimci / İstanbul

Alt 12-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kütüphanende bulunan her türlü sembolü sahneye çağırdıktan sonra alpha değeri verebilirsin.

Sembole çift tıklayıp içine girdikten sonra yaptığın değişiklikler sembolün öz halini de değiştireceği için sahneye çağırdığın o sembol isimli bütün semboller de o şekilde değişir. Yani "şekil" halindeyken alpha değeri verirsen sembol dışarı çıktığı zaman artık o rengi kendi rengi olarak benimseyecektir.

Fakat, sahneye çağırdığın sembole çift tıklamadan alpha değerini verirsen sadece o sembol değişir diğerleri değişmez.

CS4 kullanıyorsan sembole tıkladığın zaman (klasik arayüzü kullanıyorsan) sağ tarafta ona ait özelliklerin gösterildiği panel olacaktır. Orada renk efekti panelinde alpha değerini ayarlayabilirsin. Eğer CS3 kullanıyorsan sahnenin altında, nesneye ait özelliklerin çıktığı panelde alpha değerini atayıp sıfır yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
daglisahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

daglisahin

Hiç Biri / Amasya

Alt 12-11-2009 #3
çelik yürekli kardeşim tşk ederim, ben başka yerden yapmaya çalışıyormuşum da ondan olmuyormuş
Bu mesajdan alıntı yap