Altın Oran

Corel Draw - Altın Oran ...

Altın Oran
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Altın Oran

Alt 15-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar başlıktada belirtiğim gibi, "Altın Oran"ı tabela ölçüsünde kullanmak istiyorum, bir örnek verecek olursam, 1 metre eninde(yatay) tabela yapılacak, bu tabela ölçüsünün göze hoş ve dengeli görünmesi için, boy(dikey) ölçüsü ne kadar olması gerek ve farklı tabela ölçülerinde bunu nasıl uygulayacağım? İnternetten araştırdım, "Altın Oran" ile ilgili 1.618 sayısını tabela ölçüsüne nasıl uygulayacağım?, verdiğim örnekte de, 100/1.618=61.80, açılımı : 1 metreyi 1.618'e böldüm, çıkan sonuç 61.80 çıktı, yani, eni 1 metre olan tabelamızın boyu 61.80 çıktı, benim bu yaptığım uygulama, "Altın Oran" için doğru mu?, bilgilerinizi paylaşma dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bweijk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bweijk

Grafiker / İzmir

Alt 18-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selamün Aleyküm,
Arkadaşlar başlıktada belirtiğim gibi, "Altın Oran"ı tabela ölçüsünde kullanmak istiyorum, bir örnek verecek olursam, 1 metre eninde(yatay) tabela yapılacak, bu tabela ölçüsünün göze hoş ve dengeli görünmesi için, boy(dikey) ölçüsü ne kadar olması gerek ve farklı tabela ölçülerinde bunu nasıl uygulayacağım? İnternetten araştırdım, "Altın Oran" ile ilgili 1.618 sayısını tabela ölçüsüne nasıl uygulayacağım?, verdiğim örnekte de, 100/1.618=61.80, açılımı : 1 metreyi 1.618'e böldüm, çıkan sonuç 61.80 çıktı, yani, eni 1 metre olan tabelamızın boyu 61.80 çıktı, benim bu yaptığım uygulama, "Altın Oran" için doğru mu?, bilgilerinizi paylaşma dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
bulduğun sonuç cm cinsinden doğru yani tabela ölçüsü 100cm x 61,8cm

umarım cevap için geç değildir

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Marqius isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Marqius

Grafiker / Ordu

Alt 18-08-2010 #3
hocam altın oranı bende biliyorum cok ilginç birşey. oran ölcen resim programları var ondan bakabilirsin ama adını bilmiyorum bi videoda denk gelmiştim.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 18-08-2010 #4
Yanıtlarınız çook teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, "Oran Ölçen" resim programını netten araştıracam, inaşllah buluruz.
Bu mesajdan alıntı yap