Amatör Afiş Tasarımım ( İlk Defa )

Afiş Tasarımı - Amatör Afiş Tasarımım ( İlk Defa ) ...

tyurs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tyurs

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 26-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ilk afiş tasarımım için yorumlarınızı bekliyorum Amatör Afiş Tasarımım ( İlk Defa )
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

munirpir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

munirpir

Grafiker / İzmir

Alt 26-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hareketli bi tasarım yapmak istiyorsan ki öyle yapmaya çalışmışsın... altdaki zemine dikkat et çok temiz resimlerin pek bulunmadığını (temizlemeninde zaman alıcağını) düşünürsek tribal şekillerle çalışrsan daha hoş olur hayal gücün geniş ama belli edeceğin yerler önemlidir... konun festival, festivalin isminden daha çok gelicek ünlüler ilgi çekicektir resimleri daha belirginleştirsen daha iyi olur (boyutlarından bahsetmiyorum) festival isminin ne çok belli nede çok basık olması gerekiyo... transparanlıkla resmlerin hatalarını örtmek bence yetenek ister & zemin konsepte uymamış...benim görüşüm... yeni çalışmalarında başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
tyurs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tyurs

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 30-09-2011 #3
hareketli bi tasarım yapmak istiyorsan ki öyle yapmaya çalışmışsın... altdaki zemine dikkat et çok temiz resimlerin pek bulunmadığını (temizlemeninde zaman alıcağını) düşünürsek tribal şekillerle çalışrsan daha hoş olur hayal gücün geniş ama belli edeceğin yerler önemlidir... konun festival, festivalin isminden daha çok gelicek ünlüler ilgi çekicektir resimleri daha belirginleştirsen daha iyi olur (boyutlarından bahsetmiyorum) festival isminin ne çok belli nede çok basık olması gerekiyo... transparanlıkla resmlerin hatalarını örtmek bence yetenek ister & zemin konsepte uymamış...benim görüşüm... yeni çalışmalarında başarılar
yorum için teşekkürler dikkate alıcam söylediklerinizi.. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 30-09-2011 #4

merhaba sayın tyurs

İlk amatör afiş çalışmanız hayırlı olsun der, başarılar dilerim.
Birkaç noktada görüşlerimi söyleyeyim izninizle..

Çalışmalarınızda fotoğrafları, ayırdığınız alana orantısını bozmadan yerleştirin. Sündürmek yerine zoom yapmayı tercih edin.

Bu 4'ü bir daha zor bulursun yazısı dağınık, zor okunuyor kafa karışıyor onun yerine rahat okunan slogan bulmalı.
Mesela: Dördünü birden bir daha zor bulursunuz olabilir.
Ya da slogan yerine sanatçıların isimlerini mi yazmalı? Zira bu tür afişlerde isimler muhakkak yazılır.

SDU Rock Festivali yazısı küçük kalmış. Büyütmek lazım.

Konserin gün, ay, yıl şeklinde tarihini eklemek lazım.

Concert poster diye Google'da arama yapınca bir sürü örnek çıkıyor. Bu örneklerden yazıların ve resimlerin yerleşimi, boşluk kullanımı, kullanılan yazı tipleri, konser afişlerinde nelerin vurgulandığını incelemek faydalı olacaktır...

Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 30-09-2011 #5
Şayet gerçekten ilk afiş tasarımınızsa gelecek vaadettiğini söylebilirim ama bol bol tasarım incelemenizide tavsiye ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
munirpir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

munirpir

Grafiker / İzmir

Alt 10-10-2011 #6
tasarımın son halini gönderirsen sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap