Amatör Tablet

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Amatör Tablet ...

Amatör Tablet
bangez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bangez(23)

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Dosya23

Amatör Tablet

Alt 08-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba.Ben 11.sınıf öğrencisiyim ve grafikerlik düşünüyorum.Hem sınavlara bi hazırlık hemde hobi amaçlı bi tablet almayı düşünüyorum ama aklımda birkaç soru var.En başta nasıl bir tablet almalıyım.Kendimi geliştirme aşamasındayım hala.Diğer bir sorumda tablette çizim yaparken yaptığımız çizim tablette görünüyor mu?Görünmüyorsa tabletle çizim çok zor değil mi ?Son sorumda tablete geçmek başlangıç seviyesindeki biri için yanlış bir seçim mi olur ?Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 11-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba ,
Öncelikle grafik tableti kendinize fazla masraf açmadan almalısınız ögrenci olduğunuz için söylüyorum.
Küçük tabletlerle de güzel çalışmalar yapılabilir tabletler kendi çizim alanlarını ekran çözünürlüğünüz ile eşleyerek çalışırlar .
Çizim alanı büyüdükçe daha detaylı çalışmaları yapmanız kolaylaşır.
A5 boy ideal sayılabilecek boyuttur ama kullanım stiliniz ve yanınızda taşıma duruma göre küçük modeller seçebilirsiniz.

Tabletlerin çoğunun ekranı yoktur ama bu bir sıkıntı olmaz nasıl elinize bakmadan mouse kullanabiliyorsak tablete alışmamız da 2 gün sürer.

Aşağdaki linki olan tableti tavsiye ederim şuanda kampanyada
amatör fiyatına profesyonel özellikle bir cihaz alıp uzun süre kullanabilirsiniz
http://www.teknobiyotik.com/cevre-bi...let-siyah.html
Bu mesajdan alıntı yap
bangez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bangez(23)

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 11-10-2010 #3
Öncelikle teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.Bulunduğum şehirde WP8060 modelini buldum elden daha cüzi bir fiyata satın aldım.Şuan tablete ısınmaya çalışıyorum.Ama programlara çok yabancıyım buda içimde bir karamsarlık yaratıyor.Başlarken hayalimde olan şeyden çok uzakda bitiriyorum.ArtRage i beğendim ama sizinde önerebileceğiniz programlar varsa isimleri ve püf noktalarını belirtirseniz çok memnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 13-10-2010 #4
Öncelikle tasarım ve çizim zaman alan bir uğraş etrafta profesyonellerin çalışmalarını görüp kendinizi kıyaslamayın kademe kademe sizde yol alacaksınız yaşınızda gelişim için müsait .

adobe illustrator / photoshop / adobe flash / artrage / corel gibi programlarda basınç duyarlı çalışabilirsiniz

öncelikle eskizleriniz üzerinde ana çizgileri ve anatomi çalışmanızı öneririm detay yapmak zaman işidir bir modeli boyamak 20 saat alabilir sabır gerekir

Çalışmalarınızı paylaşacağınız günleri bekliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap