Amatörsen bas deklanşöre...

Fotoğrafçılık - Amatörsen bas deklanşöre... ...

yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 03-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ZeniT marka ,çelik kasa makinamla aramızdaki ilişkiyi gözden geçirmemiz gerekiyor Amatörsen bas deklanşöre... Bazen anlaşamıyoruz...O yaşlı,ben amatör...Kuşak farkıda var tabiAmatörsen bas deklanşöre...
Ben tam bir amatörüm...Amatörken ne bulsak kadraja alır, basarız deklanşöre...Doğal olarak bende öyle yaptım Amatörsen bas deklanşöre...
Hatalı olan fotolarımıda ekliyorumki hatalarımı hepbirlikte görelim ve birbizimizin hatalarındanda ders çıkarabilelim...(macro objektif yok)

Aynı kare için biraz yaklaşınca...

Çiftleşme çabasındaki böcekler...netlik ayarında sorun yaşamışım(tripot kullansaydım keşke)...

cd ye aktarırken taramadan kaynaklı sorunlar oluşmuş...

Gün batımına yakın , çerezlerin gölgesi güzel oluyodu(nohut-fıstık)...Macro objektif olmadan bukadar yaklaşırsam olacağı bu...Her nekadar objektifte net görünsede, çektikten sonra görüyorsunuzki net değil...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yasemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yasemin(34)

Belgisiz Sıfat

Grafiker / Kocaeli

Alt 03-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunlar çok hoş karaler ve güzel bir sunumda hazırlamışsın
son fotograf çok iyi emegine saglık
herbirine sen yorumunu katmışsın
karaler hoş ve boşlukları iyi yakalamışsın
devamını bekliyorum:wink::wink::wink:
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 03-10-2008 #3
bunlar çok hoş karaler ve güzel bir sunumda hazırlamışsın
son fotograf çok iyi emegine saglık
herbirine sen yorumunu katmışsın
karaler hoş ve boşlukları iyi yakalamışsın
devamını bekliyorum:wink::wink::wink:

Son fotoğraf aslında çok kötü Amatörsen bas deklanşöre... sadece konusu güzeldi...bide becerebilsem tam olcaktı...Beğenmene sevindim casmin...
En sevdiğim 9 kare yanmış...Sebebini bilmiyorum....
Çektikçe ekliyeceğimden emin olabilirsin...
Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 03-10-2008 #4
çerezlerde yoSa nın S sini yakalamışsın...amatör ruhla yapılan her iş güzeldir aslında...kaygı yoktur içinde...devamını beklerim arkadaşım...senin çelik kasa makine inanıyorum daha güzel kareleri içine alıcaktır...Amatörsen bas deklanşöre...
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 03-10-2008 #5
çerezlerde yoSa nın S sini yakalamışsın...amatör ruhla yapılan her iş güzeldir aslında...kaygı yoktur içinde...devamını beklerim arkadaşım...senin çelik kasa makine inanıyorum daha güzel kareleri içine alıcaktır...Amatörsen bas deklanşöre...

Vayy "S" yide yakalamış Amatörsen bas deklanşöre... aslında onun bir anlamı var Amatörsen bas deklanşöre...
O fotoyu çekmeden hemen önce telde bi arkadaşımla konuşmuştum..."Napıyosun?" sorusuna ,fotoğraf çekiyorum diye cevap vermiştim..."Banada birtane çekermisin?" demişti...Adının ilk harfini gölgeyle oluşturup çekmiştim... Amatörsen bas deklanşöre... Ona ait bir kare anlayacağın...
Teşekkür ediyorum Arkadaşım...
Bu mesajdan alıntı yap
scarrow isimli Üye şimdilik offline konumundadır

scarrow

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-10-2008 #6
zenithlerin objektifini çıkartıp, ters çevirip daha sonra kenarlardan ışık almayacak şekilde objektif yuvasına koyduğunuz zaman başarılı makrolar çekebilirsiniz. ama objektiflerin bazılarında diyaframı açan bir pim var. o tür objektiflerde çekim esnasında o pime basmanız gerekiyor ki çok zor oluyorAmatörsen bas deklanşöre... kolay gelsin. başarılı amatörler.
Bu mesajdan alıntı yap
aiDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aiDesign(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 16-10-2008 #7
Ellerine sağlık hajiimm.. amatör olmasına ragmen güzel kareler Amatörsen bas deklanşöre...
Bu mesajdan alıntı yap

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 16-10-2008 #8
zenithlerin objektifini çıkartıp, ters çevirip daha sonra kenarlardan ışık almayacak şekilde objektif yuvasına koyduğunuz zaman başarılı makrolar çekebilirsiniz. ama objektiflerin bazılarında diyaframı açan bir pim var. o tür objektiflerde çekim esnasında o pime basmanız gerekiyor ki çok zor oluyorAmatörsen bas deklanşöre... kolay gelsin. başarılı amatörler.

Tek tek bütüm fotoğraf konularını dolaştığınızı görüyorum... Amatörsen bas deklanşöre...

Arkanızdan yorumlarınızıda okuyorumAmatörsen bas deklanşöre...

Teşekkürler ek bilgi için.

Ellerine sağlık hajiimm.. amatör olmasına ragmen güzel kareler Amatörsen bas deklanşöre...

Teşekkürler hajim Amatörsen bas deklanşöre... eksik olma
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 05-11-2008 #9
Teşekkürler cnm güzel kareler senin emektardan benimde var ama rafta duruyor bir kere bile deklanşörüne basmadım :smile: Böyle giderse müzelik olur sanırım :tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap
gulcihan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulcihan

Eğitimci / Kastamonu

Alt 06-11-2008 #10
Ben de bir Zenit severim ve çok sevdiğim emektarımla güzel işler başardık. Doğru ayarlarda çok net çekimler yapabileceğin bir makinedir kendileri. Ayrıca filmlerini yıkatırken bilgisayarda izleyebilmen için sadece CD'ye kaydedilmiş hallerini de yaptırabilirsin. Böylece basılmasını istemediklerini kolaylıkla eleyeceksin. Çalışmaya devam etmeni öneririm, Zenit daha çok alıştırmayla öğreniliyor kanımca...
İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
amatörsen, bas, deklanşöre