Ambalaj çiziminde hangi programı kullanıyorsunuz???

Ambalaj Tasarımı - Ambalaj çiziminde hangi programı kullanıyorsunuz??? ...

Designerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar ben tasarım okuyorum okulda ambalaj tasarımı dersinde ambalajı autocad de çizdiriyo hoca. Normalde de autocad de mi çiziliyor bu ambalaj olayı yoksa photoshop, freehand de işimizi tamamıyla yapabilirmiyiz???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

deniz_d isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz_d

Grafiker / Ankara

Alt 26-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ya herşeyide sormayın direk netten bakın arkadaşım ya ne kolaycısınız bak nete 100 tane veri çıkar !!!!!!!!!
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-12-2008 #3
Merhaba arkadaşlar ben tasarım okuyorum okulda ambalaj tasarımı dersinde ambalajı autocad de çizdiriyo hoca. Normalde de autocad de mi çiziliyor bu ambalaj olayı yoksa photoshop, freehand de işimizi tamamıyla yapabilirmiyiz???
Autocad'te ambalajın nesini çiziyor ki, Autocad bir tasarım programı değil ki, en fazla bıçak izini falan çiziyordur... Corel ile karıştırıyor olmayasın... ayrıca deniz arkadaşın dediği gibi bu sorunun onlarca cevabı var... ve bunları internette bulabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-12-2008 #4
ya herşeyide sormayın direk netten bakın arkadaşım ya ne kolaycısınız bak nete 100 tane veri çıkar !!!!!!!!!
internette bi sürü yalan yanlış bilgi var. Böyle sırf bu işlerde insanlar bilgi paylaşımı yapsın diye yapılmış bir forum varken ben niye google da arayım
Bu mesajdan alıntı yap
coniwalker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coniwalker

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #5
internette bi sürü yalan yanlış bilgi var. Böyle sırf bu işlerde insanlar bilgi paylaşımı yapsın diye yapılmış bir forum varken ben niye google da arayım
Arkadaşım sen milleti bakma Autocad kalıp çizim programı tabi birçok teknik çizimlerde yapılıyor. Tasarımda Photoshop corel freehand yeni zamanların modası illustrator de var.
Bu mesajdan alıntı yap
Ezgi57 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ezgi57(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 13-01-2009 #6
Ben corel programını kullanıyorum ve çokta kullanışlı freehand de çalışmak biraz zahmetli çünkü tiffleri çok oyalıyor sanada corelde çalışmanı tavsiye ederim....
Bu mesajdan alıntı yap
duledu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

duledu

Grafiker / İzmir

Alt 13-01-2009 #7
bende bi zamanlar freehand mx de yapıyordum yanlış olduğunu makinayı çok fazla meşgul ettiğini söylemişlerdi bilginiz olsun Ambalaj çiziminde hangi programı kullanıyorsunuz???

yani renk ayrımında zorlanıldığını
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-01-2009 #8
AutoCAD , 3D max : Katı modelleme yazılımları , 3 boyutlu nesneler oluşturmak yada animasyonlar yapmak için kullanılıyor , Örnek avea nın son reklamı; guguklu saat olan gibi...
Illustrator, Freehand ,Corel : çizim programları, kendilerine göre farklı kullanım amaçları var . Hangisini öğrendiysen diyorum ama tavsiyem illustrator.
Photoshop: raster grubu yazılım, ram canavarı olduğundan çizim amaçlı çok zor kullanılıyor, ve alet kutuları yetersiz.

Bunlar benim bildiklerim, Ambalaj çiziminde hangi programı kullanıyorsunuz??? Yorumum, öğrenciysen hocanın dediğini yap, yoksa not işini riske atmış olursun.
Bu mesajdan alıntı yap

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-01-2009 #9
Arkadaşım sen milleti bakma Autocad kalıp çizim programı tabi birçok teknik çizimlerde yapılıyor. Tasarımda Photoshop corel freehand yeni zamanların modası illustrator de var.
Eyvallah abi ilgin için teşekürler. Ama autocad de grafiklerini yapmıyoruz. Sadece ambalajın bıçak izlerini falan yapıyoruz. Benim sorum bence bıçak izlerinide illustrator de yapmak daha mantıklı ama hoca bize autocad de yaptırıyo o yüzden sordum siz komple freehand illustrator tarzı programlarda mı yapıyosunuz diye cevabınıda buldum zaten teşekürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-01-2009 #10
yani renk ayrımında zorlanıldığını
biraz daha açabilir misin???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ambalaj, ciziminde, hangi, kullaniyorsunuz, programi